. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Tester IR dálkových ovladačů
Tester IR dálkových ovladačů

Tester IR dálkových ovladačů

V každé domácnosti je již několik přístrojů s IR (infračerveným) dálkovým ovládáním (TV přijímač, videorekordér, satelitní přijímač apod.), a proto může přijít vhod tester, který může prověřit činnost ovladače, když dálkové ovládání přestane fungovat. Testerem zjistíme, zda je závada v IR vysílači, nebo přijímači a na základě toho pak závadu snadno odstraníme.

Schéma testeru je na obrázku. IR záření z ovladače je přijímáno fotodiodou D1, která je mění na elektrický signál. Doporučený typ fotodiody je TIL100, ale lze ji nahradit jakoukoli jinou fotodiodou, citlivou v oblasti IR záření.
Signál z D1 je zesilován dvoustupňovým zesilovačem s tranzistory T1 a T2. Při přítomnosti signálu nabíjejí impulsy kolektorového proudu tranzistoru T2 vyhlazovací kondenzátor C3. Napětím z kondenzátoru C3 je spínán tranzistor T3, který má v obvodu kolektoru zapojenou indikační LED D2. Je-li testovaný ovladač v pořádku, LED D2 při jeho činnosti svítí.
Tester je napájen z destičkové baterie napětím 9V. Baterie je připojena přes spínač napájení, který není na schématu zakreslen.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (4):

Zobrazit starší 30 dnů (4)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
IPRELAY8R - IP RELÉ a teploměr s webovým rozhraním
Moduly IP RELÉ - IPRELAY8R obsahují osm releových výstupů s přepínacím kontaktem, webové rozhraní, integrovaný a externí teplotní senzor s pamětí na 10 záznamů a zobrazením naměřených hodnot v grafu.
Skladem od 1520 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007