. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Měření spotřeby elektrické energie od společnosti Siemens

Měření spotřeby elektrické energie od společnosti Siemens

Siemens uvádí na trh multifunkční přístroj Sentron PAC3100 pro měření spotřeby elektrické energie. Zařízení sleduje základní elektrické veličiny jako proud, napětí, výkon či frekvenci a zaznamenává spotřebu elektřiny v rozvodných sítích nízkého napětí. Jde o nový, cenově výhodný přístroj z typové řady Sentron PAC, který má jako jediný ve své třídě analogové vstupy i výstupy a vestavěné komunikační rozhraní.

Snadná instalace a uvádění do provozu předurčují Sentron PAC3100 k použití jako základní zařízení pro digitální měření v rozvodných sítích v průmyslu, účelových budovách a infrastrukturních objektech. Přístroj svými parametry odpovídá ustanovením nové normy IEC 61557-12 pro multifunkční měřicí zařízení, a vyhovuje tak náročným požadavkům v oblasti provozních vlastností a elektrické bezpečnosti.

Sentron PAC3100 měří spotřebu energie a hodnoty proudu, napětí, výkonu a frekvence jako základních elektrických veličin ve třívodičových i čtyřvodičových rozvodech elektrické energie. Přístroj lze přímo připojit do nízkonapěťových rozvodů se jmenovitým napětím do 277/480 V AC. Při větších napětích se používají měřicí transformátory napětí. V přístroji jsou dva elektroměry, jeden k měření jalové a druhý činné energie. Oba jsou nastavitelné k měření odebírané energie, dodávané energie nebo salda. Činná energie se měří s odchylkou menší než 1 %. Nový přístroj má nejrůznější certifikáty, jež umožňují jeho použití po celém světě.

Instalaci kompaktního zařízení s čelními rozměry 96 × 96 mm usnadňují odnímatelné svorky, kombinovaný držák se západkou a celková hloubka pouhých 51 mm. Přístroj je určen k zástavbě do panelu a díky krytí IP65 z čelní strany je použitelný i ve velmi náročném provozním prostředí.

Sentron PAC3100 se parametrizuje v místě použití pomocí čtyř funkčních kláves a rozměrného grafického displeje typu LCD, na němž se také zobrazují výsledky měření. Přístroj má intuitivní ovládání, menu je k dispozici v osmi volitelných jazycích. Naměřené údaje se přenášejí po lince RS-485 otevřeným protokolem Modbus RTU. Jako doplňková rozhraní jsou v zařízení vestavěny dva digitální vstupy a dva digitální výstupy. Digitální vstupy s vnitřním napájením je možné použít ke sledování stavu pouhým připojením kontaktů relé, aniž je nutný vnější zdroj napětí. Multifunkční digitální výstupy mohou být naprogramovány jako impulzy činné nebo jalové energie nebo je lze použít jako spínací výstup k ovládání na dálku prostřednictvím protokolu Modbus RTU.

Více informací na: http://www.siemens.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007