. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ARM WebRadio
6. října 2009 - 6:37 | Pandatron | ARM WebRadio | Komentářů: 10  

ARM WebRadio

Jednodeskové internetové rádio s grafickým displejem a podporou formátů MP3, AAC, WMA, Ogg a FLAC.

ARM Cortex-M3 WebRadio je otevřený projekt internetového rádia, založený na obvodu ARM Cortex-M3 firmy LUMINARY MICRO. Zařízení s naprostým minimem součástek umožňuje přehrávání internetových rádií z celého světa i hudebních souborů z paměťové karty typu Micro SD.


Obr. 1: Blokové schéma elektroniky ARM WebRadia

Samotné rádio je koncipováno jako jednodeskové, kdy na druhé desce je umístěn pouze grafický displej a ovládací prvky. Podporovanými multimediálními formáty jsou MP3, AAC, WMA, Ogg a FLAC s bitrate do typ. 500kb/s, plynoucím z přímé podpory (a mimo jiné i automatické detekce) obvodů VS1053b, VS1033c a VS1033d. Z použití obecně známého a osvědčeného obvodu plyne nejen jednoduchý a přehledný firmware a deska s plošnými spoji, ale i vysoká kvalita produkovaného zvuku a celá řada podporovaných multimediálních formátů.


Obr. 2: Blokové schéma obvodu VS1053

Spojení do sítě internet je zajištění prostřednictvím klasické linky RJ45 s podporou napájení po ethernetu - PoE (Power Over Ethernet). Veškerá fyzická komunikace i obvod Ethernet PHY jsou integrovány v jediném řídícím mikrokontroléru LM3S6950 firmy LUMINARY MICRO. V současné době podporovanými síťovými protokoly jsou ARP, IP, IP-MultiCast, ICMP, TCP a UDP. Z již implementovaných síťových funkcí by se daly jmenovat DHCP Client, DNS Client, NTP Client, HTTP Server (pro ovládání a konfiguraci rádia vzdáleně přes ethernet z PC).

Jak již bylo zmíněno, je veškerá elektronika umístěna na jediné desce s plošnými spoji. Kompletní schéma zapojení této desky je uvedeno na obr. 3.


Obr. 3: Schéma zapojení ARM WebRadia

Jeho základem je 32 bitový mikrokontrolér LM3S6950 firmy LUMINARY MICRO, integrující naprostou většinu podporovaných funkcí. K mikrokontroléru je připojen zvukový kodek typu VS1053 a řada komunikačních rozhraní. Micro-SD pro připojení paměťové karty, RJ45 s obvodem TPS2375D firmy Texas Instruments zajišťující připojení do sítě ethernet a podporu napájení PoE. Externí paměť FRAM řady FM25-S zatím není programově podporována.

Na druhé desce s plošnými spoji je poté umístěn pouze zvolený grafický displej s jedním z podporovaných řadičů typu S65-LPH88, S65-LS020 a Multi-Inno MIO283QT. Dále rotační kodér reprezentující jediný ovládací prvek a infračervené čidlo pro dálkové ovládání.


Obr. 4: Fotografie ARM WebRadia

Na následujících dvou videoklipech je vidět samotná funkce ARM WebRadia.

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.
 
Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Závěr:
Veškeré výrobní podklady včetně volně dostupného programu pro mikrokontrolér a zvolený grafický displej jsou dostupné na webových stránkách autora a stránkách Google Project Hosting.

Na webových stránkách autora je navíc možné nalézt i druhý projekt podobného zaměření a to AVR WebRadio. Jeho základem je mikrokontrolér ATmega644 firmy Atmel, doplněný o externí PHY tvořené obvodem Silane CP2201.

Odkazy & Download:
Domovská stránka projektu ARM WebRadio
Domovská stránka projektu AVR WebRadio
ARM WebRadio na Google Project Hosting

Informace o obvodu LM3S6950
Informace o obvodu VS1053
Informace o obvodu TPS2375GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (10):

Zobrazit starší 30 dnů (10)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGEN45 - Generátor 8 kHz až 45 MHz
Moduly PGEN45, jejichž základem je integrovaný obvod LTC1799, jsou lineárně řízené generátory obdélníkového signálu v rozsahu 8 kHz do 45 MHz.
Skladem od 530 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007