. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Zakázky až za 150 milionů si rozdělí čeští dodavatelé

Zakázky až za 150 milionů si rozdělí čeští dodavatelé

Zakázky odhadem za 100 až 150 milionů korun si díky dnešnímu Veletrhu dodavatelských příležitostí rozdělí na dvě desítky převážně malých a středních českých firem. Na akci, kterou agentura CzechInvest uspořádala v Technologickém a inovačním centru ČKD Praha, přijel představit své požadavky na nákup dílů německý Automotive Lighting, americký Ingersoll-Rand a trojice japonských společností Daikin, Daido a Toyoda Gosei.

„Dnešní akce se zaměřuje především na strojírenské společnosti, které alespoň zčásti podnikají v automobilovém průmyslu. Řadě podniků z tohoto sektoru klesl kvůli zpomalení světové ekonomiky obrat o dvacet až třicet procent. Proto jim chceme pomoct,“ vysvětluje důvody k uspořádání Veletrhu Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

„Oddělení AfterCare, které se v CzechInvestu stará o investory, kteří už u nás působí, vyhledalo pět společností, které právě teď hledají nové dodavatele. Na základě jejich požadavků jsme vytipovali na dvě desítky českých firem, které jim mají co nabídnout. Investoři pak svým potenciálním dodavatelům dopodrobna představily své požadavky a byl i prostor pro oddělená osobní jednání. Na základě zkušeností z obdobných veletrhů v minulosti bych odhadl, že se díky dnešní akci podaří uzavřít zakázky v hodnotě kolem 120 milionů korun. Většina pozvaných společností navíc ve svých oborech patří k těm nejinovativnějším v České republice,“ dodává Vít Švajcr, vedoucí Oddělení rozvoje dodavatelů agentury CzechInvest.

„Standardní veletrhy fungují tak, že si dodavatelé musejí pronajmout nákladné výstavní prostory pro vlastní stánek, na kterém pak oslovují nákupčí velkých společností. Na Veletrhu si mohou jak dodavatelé, tak velké společnosti předem vybrat s kým se chtějí potkat na osobní schůzce. Šetříme tak čas, náklady a hlavně jednání bývají velmi úspěšná,“ říká Milan Pátek, vedoucí Oddělení AfterCare.

„Tato akce je jedinečná tím, že propojuje následnou péči o velké zahraniční investory se službami agentury CzechInvest pro malé a střední české dodavatele,“ poznamenává Michal Stieber, ředitel Odboru řízení investičních projektů agentury CzechInvest.

Obdobné setkání pořádala agentura CzechInvest naposled v roce 2008 pro německou automobilovou společnost Karman. Pozvání na dnešní akci přijali například Tesla Jihlava, Rogum, Avon Automotive, RAY Service, Linaset, Letoplast, Lukov Plast, CZ plast, Savea, Kasko, Zálesí, OLZA, Omnipack, Drop-Press, Ljunghall, H.L.F, TVD nebo Belis. Pokud právě nejednali o nových zakázkách, mohli si jejich zástupci poslechnout některou ze série prezentací pořádaných členy Sdružení pro zahraniční investice AFI s tématy týkajícími se současného zpomalení světové ekonomiky.

Více informací na: http://www.czechinvest.orgGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Pondělí, 26. června 2017, 26. pracovní týden
EUR = 26,295   USD = 23,530
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007