. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
TI otevírá nejvyspělejší továrnu na analogové obvody

TI otevírá nejvyspělejší továrnu na analogové obvody

Texas Instruments Incorporated minulý týden oznámil otevření svého výrobního závodu v Richardson, Texas.

Obecně známé jako RFAB (R pro Richardson, FAB pro výrobu) půjde o jediné výrobní zařízení na světě používající 300 mm (12 inch) křemíkové desky (tzv. wafery) pro výrobu analogových čipů, které jsou součástí prakticky veškeré elektroniky. Tímto krokem si TI chystá zajistit strategické postavení ve velkoobjemové výrobní produkci, neboť i tisíce analogových čipů které lze leptat na každou z těchto desek představuje ve svém důsledku více než zdvojnásobení jejich počtu v porovnání s běžně používanými 200 mm wafery.

„Nyní je vhodná doba na tuto investici,“ řekl Rich Templeton, předseda TI, president a generální ředitel. „Poptávka zákazníků po analogových čipech a potažmo i obvodech neustále roste a je tu obrovská touha po úspoře elektrické energie ale i ochraně životního prostředí. Čipy vyráběné zde pomohou našim zákazníkům produkovat tisíce elektronických výrobků s mnohem lepší energetickou účinností. Je tak příznačné, že tyto výrobní prostředky budou právě v severním Texasu, tedy v oblasti tolik citlivé k životnímu prostředí.“

Zde umístěná zařízení budou produkovat analogové integrované obvody založené na vlastním výrobním procesu TI. Zákazníci budou moci využívat tyto čipy v celém spektru elektronických zařízení a to jak ve spotřební elektronice, tak i produktech jako jsou moderní mobilní telefony a počítačové systémy.

Při slavnostním stříháním pásky za účasti zástupců místní státní správy prozradil Templeton plány TI zahájit plnou výrobu čipů v tomto závodě do konce roku 2010. Jakmile dojde k překlenutí zkušební fáze a rozběhnutí produkce na plnou kapacitu, budou zde vyprodukovány analogové čipy v hodnotě více než 1 miliardy dolarů ročně.

 
Obr. 1: Areál RFAB v Dallasu

Otevření RFAB navíc zajistí více než 250 kvalifikovaných pracovních míst. „Bude se jednat o velice kvalitní a dobře placené inženýrské, výrobní a administrativní pracovní pozice pro náš region středního Texasu. Následkem toho bude navíc potřeba zajistit i řadu nových nepřímých pracovních míst u našich dodavatelů a podpůrných služeb,“ řekl Templeton. „Zároveň chceme poděkovat našim partnerům v Richardsonu, Dallasu, Planotonu, Austinu a dalších místech, kteří nám v tomto směru výrazně pomohli.“


Obr. 2: Rozsáhlá výrobní linka v RFAB

Další nedávné expanze:
Otevření RFAB je nejnovějším krokem v řadě expanzí společnosti TI. Počátkem tohoto roku byla spuštěna TI Clark, výrobní a zkušební zařízení na Filipínách. TI také provedlo instalaci nového zkušebního zařízení na několika dalších místech a je v procesu instalace nově získaného 200 mm výrobního zařízení pro výrobu analogových čipů na místech po celém světě, včetně Dallasu.

Výhody ve vzdělávání:
Z rozhodnutí TI vybudovat výrobní závod v Richardsonu mají užitek i místní vzdělávací střediska. V rámci původní partnerské dohody mezi obcí a státem, bude v blízkosti University of Texas v Dallasu investováno více než 300 milionů dolarů z programu Texasu Enterprise Fund, generálního pozemkového úřadu, UT Systéms a řady soukromých dárců pro zlepšení úrovně inženýrství a výzkumných programů.
„Texas Instruments byl nevídaným partnerem vzdělávání na všech úrovních,“ řekl Dr. David E. Daniel, prezident UT Dallasu. „Dopad na vznik RFAB u UT Dallas byl doslova dramatický, pokud jde o uznání a výzkumné činnosti. Tento projekt hraje významnou a přímou roli v našem dosavadním úsilí k dosažení tohoto všeobecného uznání výzkumné univerzity. Těšíme se tak na pokračující úzké partnerství s Texas Instruments a naší společností.“

Zelený model:
RFAB je důležitým modelem tzv. zeleného stavebnictví. Jedná se o úplně první polovodičové výrobní zařízení pyšnící se oceněním Gold certification with the U.S. Green Building Council’s Leadership in Energy and Environmental Design (LEED) program. Ti hodná použít získané poznatky i do jiných zařízení po celém světě.

O společnosti Texas Instruments:
Texas Instruments (NYSE: TXN) pomáhá zákazníkům řešit problémy a vyvíjet nová elektronická zařízení, která činí svět chytřejším, zdravějším, zelenějším a zábavnějším. Texas Instruments jako globální výrobce polovodičů přináší inovace prostřednictvím výroby, návrhu a prodeje ve více než 30 zemích. Více informací naleznete na www.ti.com.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
RFAB FactsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Anténa 2J020 - 900/1800/2400MHz
Anténa 900/1800/2400MHz, přímá s konektorem SMA.
Skladem od 83 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007