. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Serial Port Memory Technology
8. října 2009 - 13:49 | Pandatron | Serial Port Memory Technology | Komentářů: 1  

Serial Port Memory Technology

Specifikace nového komunikačního standardu pro polovodičové paměti byla nyní uvolněna pro výrobce.

Serial Port Memory Technology (SPMT™) představuje zbrusu nový komunikační standart pro polovodičové paměti. Stojí za ním konsorcium firem Hynix, LG, Samsung a Silicon Image, kteří se z rychlých polovodičových pamětí rozhodli vytlačit zastaralé paralelní rozhraní a nahradit ho moderní sériovou obměnou.

Nyní uvolněná kompletní specifikace rozhraní je zaměřena nejprve na paměti typu DRAM. To je dobrá zpráva především pro výrobce mobilních telefonů a podobných zařízení, jimž umožňuje vytvořit novou generaci zařízení schopných rychlého zpracování velkého objemu dat. Především je tak míněno použití multimediálních aplikací, avšak při použití jednoduššího hardware a možnosti prodloužení životnosti napájecí baterie.

„Dostupnost specifikace SPMT znamená začátek nové éry v obecně užívaných pamětech pro mobilní trh,“ uvedl Jim Venable, prezident SPMT, LLC. „Technologie definovaná specifikací představuje obrovský skok kupředu v poskytování nízkých nákladů, vysoké propustnosti a nízkého příkonu pro rychle se rozvíjející trh mobilních telefonů a podobných aplikací. Zde umožňuje začít zcela novou generaci produktů.“

SPMT™:
Dnešní zařízení musí pro komunikaci s vysokokapacitními paměťovými čipy využívat výhradně paralelního rozhraní. To však neúměrně zatěžuje nejen samotný design zařízení, ale velký počet velmi rychle se měnících pinů nepříjemným způsobem zatěžuje i napájecí baterii.


Obr. 1: Příklad dosavadního způsob propojení aplikace a polovodičových pamětí

SPMT™ jako sériová komunikační technologie určená pro polovodičové paměti využívá mnohem menší počet sériových diferenciálních linek. Za použití moderních technologií není problém vytvořit dostatečně vysokou komunikační rychlost pro zajištění shodné nebo i vyšší přenosové rychlosti v porovnání se současným paralelním rozhraním.

Základní přednosti SPMT:

  • Flexibilní přenosová rychlost od 200 MBytů do 12 GBytů (cca. 120 Gbitů) za sekundu
  • Úspora energie plynoucí ze změny způsobu propojení je až 50% v porovnání s dnes používanými moderními prvky
  • Úspora pinů a tím i spojů na PCB v rozmezí 60 až 80 %


Obr. 2: Příklad téže aplikace s použitím technologie SPMT

Z uvedených obrázků je mimo jiné parná úspora výrobní ceny zařízení tvořící minimálně 3,50 USD při nahrazení pamětí NOR a DRAM jediným čipem SPDRAM. Při započítání úspory minimálně dalších 1,60 USD ve chvíli, kdy již nebude potřeba až 160 I/O pinů se úspora vyšplhá dokonce na hodnotu 5,10 USD na jediný vyrobený kus.

Komunikační interface SPMT integruje fyzické rozhraní PHY, které obsahuje oddělený vysílač a přijímač – obr. 3. Každý port přitom obsahuje dva diferenciální vysílací piny a dva diferenciální přijímací piny. PHY interface je definován jako specifikace parametrů a funkcí komunikačního rozhraní vyladěných pro optimální příkon, dodržení integrity signálu a zajištění překlenutí vzdálenosti mezi nadřazeným systémem a pamětí.


Obr. 3: SPMT blokový diagram

Počet portů přitom není omezen a je definován podobně jako u rozhraní PCI Express pro 1, 2, 4, 8 a 16 portů.

Více informací o rozhraní SPMT naleznete na webové stránce www.spmt.org.

Odkazy & Download:
Domovská stránka SPMT
SPMT White PaperGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 08. 10. 2009 v 10:56 zaslal host
Bez titulku
Tak to by mohly odpadnout starosti s hodinovým pinem a stejnou délkou všech spojů


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PBTM s externí anténou
Modul s BTM-112 od firmy Rayson usnadňuje jeho použití a doplňuje modul o konektor pro připojení externí ziskové antény.
Skladem od 389 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007