. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Polovodičový fotonový detektor
9. října 2009 - 9:34 | Pandatron | Polovodičový fotonový detektor | Komentářů: 2  

Polovodičový fotonový detektor

Nová generace fotonových detektorů slibuje revoluci v lékařských a automobilových zobrazovacích systémech.

Výzkumná skupina Philips vytvořila prototyp integrovaného CMOS fotonového detektoru, který tvoří slibnou náhradu pro širokou škálu používaných aplikacích kde přinese vysoké rozlišení obrazu.

Celkem 8188 analogových integrovaných čítačů fotonů se podařilo integrovat na jediný křemíkový čip, přičemž každý z těchto snímačů je individuálně adresovatelný. Výsledný 30W digitální jedno-protonový lavinový detektor (SPAD) by mohl sloužit jako základní snímací prvek pro příští generaci lékařských, automobilových a genetických zobrazovacích systémů. Na rozdíl od stávajícího, nejčastěji vakuového fotonásobiče je totiž k detekci potřeba pouze velmi nízká úroveň světla.

Nový čip Philips je založen na digitálním designu s integrovaným osmi pikosekundovým časovačem. Obvod nevyžaduje samostatný digitální výstup ASIC, které dnešní analogové pole obecně vyžadují.

Nyní chtějí inženýři Philipsu pomocí tohoto čipu vytvořit blok větší než pole 8 x 8, které hodlají představit v podobě prototypu již koncem tohoto roku. Takové pole by poté umožňovalo dosažení mnohem vyššího rozlišení, než jaké je v současné době vůbec možné pro použití v lékařských PET skenerech. Další použití by mohlo být v podobě nových automobilových systémů nočního vidění nebo na provádění náročných testů DNA.

„V současné době především hledáme partnery pro uvedení této technologie na trh,“ řekl Rob Ballizany, generální ředitel pro polovodičové fotonové detektory společnosti Philips.

Ani Česká republika však není v tomto oboru stranou. V současné době je z veřejných prostředků financován projekt s názvem Detektory fotonů s pikosekundovým časovým rozlišením pro kosmické aplikace probíhající na ČVUT v Praze.

Odkazy & Download:
Philips announces breakthrough in fully digital light detection technology
Detektory fotonů s pikosekundovým časovým rozlišením pro kosmické aplikaceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...

host
2. Dne 03. 04. 2010 v 08:48 zaslal host
Bez titulku
Klikněte si a zjistíte, jak jsou ty veřejné prostředky skromné. To vyžaduje opravdové nadšení za takové "podpory" pracovat.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PBTM s externí anténou
Modul s BTM-112 od firmy Rayson usnadňuje jeho použití a doplňuje modul o konektor pro připojení externí ziskové antény.
Skladem od 389 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007