. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
DA7210 – Audio kodek třídy G
13. října 2009 - 9:08 | Pandatron | DA7210 – Audio kodek třídy G | Komentářů: 0  

DA7210 – Audio kodek třídy G

Zvukový kodek s rozměry 3 x 3 mm s funkcemi programovatelného filtru tvoří základní prvek optimalizovaný pro sluchátkové a reproduktorové hlasové a hudební systémy.

Dialog Semiconductor plc, přední dodavatel vysoce integrovaných a inovativních řešení pro řízení spotřeby představil minulý týden zvukový kodek s výkonovým zesilovačem třídy G. Obvod s označením DA7210 integruje jako první technologii obecné filtrace – GPF (General Purpose Filter) a engine umožňující jemné doladění a optimalizaci výstupního signálu pro malé reproduktory a sluchátka. Použití obvodu tak šetří nejen prostor a náklady, ale i čas strávený vývojem multimediálního a hlasového zařízení.


Obr. 1: Vnitřní blokové schéma obvodu DA7210

Základní vlastnosti:

  • Stereo Playback/Record: 2,5mW & 3mW @ 1.8V
  • THD DAC: 100dB/-85dB
  • THD ADC: 95dB SND/-86dB
  • Vzorkovací frekvence až 96 kHz podporované prostřednictvím I2S/PCM sběrnice
  • Stereofonní, plně diferenciální mikrofonní zesilovače s 5uV vstupního šumu a zkreslení
  • DSP 5 pásmový ekvalizér, vstup ALC, programovatelná úroveň šumu a rozšířené zvukové filtry
  • Napájecí napětí v rozsahu 1,8 až 2,5 V
  • Dostupný v provedení WLCSP skupiny BGA s rozměry 4 x 4 mm a roztečí pinů 0,4mm

Zvukový kodek DA7210 firmy Dialog Semiconductor obsahuje výkonový sluchátkový zesilovač s neuzemněným výstupem a eliminací potřeby externích kondenzátorů, který pomáhá zvýraznit reprodukci hlubokých tónů. Obvod podle svého výrobce nabízí průmyslově nejnižší klidovou spotřebu a spotřebu při reprodukci, představující typický příkon pouhých 2,5mW pro hlasové funkce a 5mW při reprodukci hudby. Tato kombinace výraznou měrou prodlužuje životnost napájecí baterie při běžném výkonu reprodukce.

DA7210 je schopen dodat výstupní výkon až 40mW na výstup do sluchátek o jmenovité impedanci 16 ohmů. Obvod navíc využívá obálku výstupního nízkofrekvenčního signálu pro sledování předdefinované úrovně platíc pro operace vztažené ke společné zemi a integrované PLL flexibilní vzorkovací frekvenci.

Integrované PLL využívá FRACT-N PLL architekturu, která podporuje širokou škálu vstupních a výstupních frekvencí. To je kromě standardního mobilního telefonu a USB zařízení vhodné pro specifické aplikace, kde není k dispozici hlavní hodinový signál.

Osm pinů na analogových vstupech umožňuje použití více zdrojů analogového signálu, které mají být obvodem sloučeny, což eliminuje potřebu externího spínače. Podporované klasické a diferenciální mikrofonní vstupy s integrovaným zesilovačem s nastavitelným ziskem jsou navrženy pro optimalizaci dynamického rozsahu před digitalizací. To umožňuje použití různých druhů zdroje analogového signálu.

Obvod DA7210 je ideální pro použití v aplikacích jako jsou smartphony, osobní hudební přehrávače, multimediální a internetové VoIP telefony či osobní navigační zařízení.

Více již o obvodech DA7210 a jejich konfiguraci prozradí následující videoklip Embedded General Purpose Filter Engine:

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Dostupnost a cena:
Vzorky obvodu DA7210 budou dostupné během listopadu, výrobní množství poté v 1Q 2010. Pro stanovení konkrétní ceny prosím kontaktujte výrobce na webových stránkách www.diasemi.com/contact.php.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů

Informace o obvodu DA7210
Představení obvodu DA7210
DA7210 Product briefGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M66 QUECTEL
Quad-Band GSM/GPRS SMD modul s Bluetooth a rozměry 15,8 x 17,7 mm.
Skladem od 289 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007