. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
RFID Siemens - jednoduchá komunikace po Ethernetu
22. října 2009 - 7:20 | Pandatron | RFID Siemens - jednoduchá komunikace po Ethernetu   verze pro tisk

RFID Siemens - jednoduchá komunikace po Ethernetu

Siemens vyvinul nový komunikační modul Simatic RF182C pro připojení čtecích, resp. záznamových zařízení v systémech RFID (Radio Frequency Identification) k síti Ethernet. Nový modul najde uplatnění především na strojích, dopravníkových systémech a hlavních i pobočných montážních linkách (např. v automobilovém průmyslu nebo u jeho subdodavatelů). Přístroj je určen ke komunikaci prostřednictvím sítě Ethernet s protokolem TCP/IP a doplňuje již existující komunikační moduly pro sítě Profibus a Profinet.

Nový komunikační modul Simatic RF182C je použitelný se záznamovými, resp. čtecími zařízeními (tzv. čtečkami) všech systémů RFID značky Siemens (s výjimkou systému Moby R). Díky vysokému stupni krytí IP67 lze modul použít vně rozváděčů v decentralizovaných rozvodech, v nichž jsou komunikační moduly montovány přímo na zařízení. Přístroj se připojuje pomocí konektorů, takže ho lze snadno instalovat a uvést do provozu. K základní jednotce lze paralelně připojit dvě čtečky RFID. V nabídce jsou tři varianty připojovacích bloků: s konektory typu RJ-45 a s pětikolíkovými, resp. čtyřkolíkovými konektory typu M12 7/8\".

Simatic RF182C se programuje standardními příkazy jazyka XML, a lze ho tak snadno začlenit do prostředí PC nebo připojit k běžně používaným řídicím jednotkám. Vzhledem k tomu, že jsou hodnoty nastavitelných parametrů sítě Ethernet uloženy v připojovacím bloku, může uživatel základní jednotku vyžadující údržbu snadno vyměnit, aniž by bylo nutné síť rozpojit.

Více informací na: http://www.siemens.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007