. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
MCU, PWM a rozhraní LIN na jediném čipu
22. října 2009 - 7:26 | Pandatron | MCU, PWM a rozhraní LIN na jediném čipu | Komentářů: 0  

MCU, PWM a rozhraní LIN na jediném čipu

Obvod MLX81150 integruje fyzickou vrstvu LIN sběrnice, regulátor napětí a 16-bitový mikrokontrolér s 32kB paměti typu Flash na jediném čipu.

Na základě mnohaletých zkušeností v oblasti vývoje plně integrovaných obvodů pro použití v průmyslovém a automobilovém odvětví, rozšiřuje firma Melexis své produktové portfolio ASSPs. Obvod MLX81150 tvoří integrované řešení pro pohon rozličných mechanických aplikací, jako jsou kupříkladu pohony dveřních a střešních oken u automobilů či například automatické navíjení bezpečnostního pásu. Obvod je vyroben s pomocí efektivní 0,18µm technologie a v podobě jediného čipu je přizpůsoben na napájení z automobilové baterie.

Počet elektronických přístrojů v dnešních automobilech narůstá prakticky každým dnem. Proliferace takové elektroniky tedy vyžaduje větší stupeň integrace a lepší výrobní a cenovou efektivitu. Předchozí generace obvodů použitá při vývoji v této oblasti využívá tzv. techniku SIP (System in Package), umožňující integraci dvou a více křemíkových čipů do jednoho pouzdra integrovaného obvodu. Takový obvod poté splňuje požadavky na nabídku více funkcí na společné ploše, ale obecně platí, že výroba takových obvodů není příliš efektivní vzhledem ke složité technice montáže a potřebné mechanické odolnosti.

Firma Melexis však v tomto směru výrazně pokročila a představením obvodu MLX81150, 1. zástupce nové rodiny, otevřela dveře do další úrovně efektivní integrace vhodné i pro automobilový průmysl.

Obvod MLX81150 integruje fyzickou vrstvu LIN rozhraní, regulátor napětí, stejně jako 16-bitový mikrokontrolér s 32kB programové paměti Flash. Navíc samozřejmě nechybí rozšířené funkce, jakými jsou vysokonapěťové IO piny, časovač, ADC s diferenciálním zesilovačem pro měření proudu, PWM jednotka a paměť EEPROM.

Více informací o tomto obvodu je možné získat na stránce www.melexis.com/...

Dostupnost a cena:
Obvody MLX81150 jsou v současné době ve fázi vývoje/testování a vzorky budou dostupné v Q1/2009. Prodejní cena obvodů je stanovena na 1,97 USD při 50 000 kusech.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů

Melexis opens the door on a new world of automotive high voltage integration
MLX81150 - LIN Slave for Relay and DC Motor ControlGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGSM-SIM900: GSM/GPRS modul SIM900
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul s SIM900 firmy SIMCom a podporou SMS, MMS, GPRS Class 10, TCP/IP, FTP a dalších.
Skladem od 790 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007