. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
austriamicrosystems volí ARM Cortex-M0
26. října 2009 - 7:12 | Pandatron | austriamicrosystems volí ARM Cortex-M0 | Komentářů: 0  

austriamicrosystems volí ARM Cortex-M0

Firma austriamicrosystems zvolila procesory ARM Cortex-M0 pro své digitální ASIC obvody zpracovávající analogový signál.

ARM oznámilo, že austriamicrosystems, přední světový producent výkonových analogových obvodů pro automobilový průmysl, komunikace a lékařské aplikace, je novým vlastníkem licence ARM® Cortex™-M0 pro budoucí vlastní řešení ASIC.

Firma austriamicrosystems nabízí integrované obvody pro celou škálu aplikací, včetně automobilového elektronického stabilizačního programu (ESP) chránícího před silnou nedotáčivostí nebo přetáčivostí vozu. Dále nabízí obvody pro správu baterií a upínací systém, stejně jako mobilní telefony, přenosné audio/video přehrávače, průmyslová snímací rozhraní a celou řadu dalších aplikací.

"Ultra nízký příkon a počet vstupů Cortex-M0 procesorů, spolu s 32-bitovým efektivním výpočetním výkonem z obvod činí ideální volbu pro analogová čidla a kombinované obvody," řekl Mario Manninger, Director of Engineering, Consumer & Communications Business Unit, austriamicrosystems. "Tento upgrade z našich dosavadních řešení založených na architektuře 8051 nám umožňuje dosáhnutí konkurenční výhody v oblasti energetické účinnosti a efektivnosti výrobních nákladů našich produktů."

"Analogové signály a smíšené aplikace představují relativně nový trh pro nasazení ARM, je tedy velmi povzbudivé, že vedoucí producenti jako je právě austriamicrosystems přijímají Cortex-M0 procesory pro jejich budoucí řešení," dodává Eric Schorn, VP marketing, Processor Division, ARM. "Připravenost Cortex-M0 na tyto aplikace v kombinaci se zeleným přístupem k problematice, dostupným software z něj činí ideální volbu pro společnosti, které chtějí přejít od 8- nebo 16-bitové technologie k dosažení vyššího výkonu bez obětování určité funkce nebo nízké spotřeby energie."


Obr. 1: Blokové schéma obvodu ARM® Cortex™-M0

Cortex-M0 je nejmenší 32-bitový procesor ARM s nejnižší výkonem. Nabízí optimální kombinaci ultra low-power technologie a energetické účinnosti s dopřednou binární kompatibilitou na obvody ARM Cortex-M3. Díky tomu je ideálním krokem kupředu pro vestavěné aplikace, které svou náročností přerostou starší 8-bitové mikrokontroléry a umožňují jednoduše přeskočit nepříliš rozšířenou 16-bitovou architekturu.

Odkazy & Download:
Domovská stránka austriamicrosystems
Domovská stránka ARM Holdings plc
Austriamicrosystems Chooses ARM Cortex-M0 Processor For Mixed Signal ApplicationsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232C - převodník USB-UART, modul
Modul s obvodem CP2102 od Silicon Labs - převodník USB-UART pro vývoj a malosériovou výrobu.
od 190 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007