. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
První sériová 256 Mbit Flash
30. října 2009 - 8:37 | Pandatron | První sériová 256 Mbit Flash | Komentářů: 0  

První sériová 256 Mbit Flash

Firma Macronix, známý producent non-volatile pamětí tvrdí, že je první výrobce na světě představující sériovou paměť Flash s kapacitou 256 Mbit, založenou na inovativním 32-bitovém adresovém režimu.

V současné době užívané sériové Flash produkty jsou vesměs založeny na shodném 24-bitovém adresovém protokolu. Ten však naráží na své omezení v maximálním adresovatelném prostoru představujícím kapacitu 128 Mbit. S neustále rostoucími nároky na nová a složitější elektronická zařízení rostou roku v ruce i požadavky na paměťové nároky. Kvůli tomu jsou dnes návrháři nuceni obcházet zmíněné omezením například použitím více čipů. To však neúměrně zatěžuje často i tak napjaté rozpočty a je tak potřeba volit různé kompromisní kroky.

M25L25635E s kapacitou 256 Mbit využívá kombinaci 24-bitového a 32-bitového adresování, čímž umožnuje rozšíření adresního prostoru, ale i zachování zpětné kompatibility. Obvod se po zapnutí napájecího napětí chová jako paměť 128 Mbit s 24-bitovým adresováním. Do plné kapacity je možné obvod přepnout kdykoliv uživatelskou aktivací 32-bitového adresního režimu. Pomocí této metody není potřeba přepisovat například již stávající aplikační software a plnou kapacitu je možné využít pouze v opodstatněných situacích.


Obr. 1: Rozdíl mezi paralelním a sériovým rozhraním

Základní vlastnosti M25L25635E:

  • Kapacita paměti 256 Mbit
  • Sériové komunikační rozhraní typu SPI
  • 24-bitový a 32-bitový režim adresování
  • 4 KB sektor a 32 KB / 64 KB blok pro flexibilní softwarovou architekturu
  • Bezpečné 4 KB OTP
  • 2,7 až 3,6 V napájecí napětí
  • Podpora obecného flash sériového rozhraní - MDC (Discoverable Memory Capabilities)
  • Dostupné v prumyslovém teplotním rozsahu

Macronix 256 Mbit sériová Flash s označením M25L25635E je určena například pro zařízení se zaměřením na rozsáhlé a graficky bohaté aplikace, které vyžadují dostupnost většího paměťového prostoru a pracovního výkonu. Samozřejmě při současném zachování nízkého poětu pinů a celkových nákladů na systém.

Některé z těchto aplikací jsou síťové systémy, WiMax, set-top boxy, servery, high-end projektory, digitální TV a podobné spotřební produkty. Dalším klíčovým trhem jsou poté přímo obvody FPGA, kde je při úvodní konfiguraci potřeba natáhnout velké množství dat z externí paměti Flash.

Obvod M25L25635E nejen zvyšuje dostupnou paměťovou kapacitu, ale nabízí také vysoký výkon díky Macronic Serial Multi-I/O (MXSMIO). Obvod v závislosti na konfiguraci podporuje jedno-, dvou- a čtyř- bitové paralelní datové prenosy (I/O) pro vyšší propustnost při zachování daného pouzdra i rozmístění pinů tradičních sériových Flash pamětí.


Obr. 2: Single, Dual a Quad I/O

Reálný výkon obvodu je tedy v první řadě závislý na použité architektuře a paralelním přenosu dat. Maximální dosažitelné datové toky jsou uvedeny v následující tabulce:

Single I/O Dual I/O Quad I/O
80 Mbps 140 Mbps 280 Mbps

Dostupnost a cena:
Vzorková množství obvodu M25L25635E jsou dostupná již nyní, přičemž sériová výroba je plánována na prosinec 2009. Pro více informací, dostupných konfiguracích a možnostech, stejne jako ceně obvodu navštivte webové stránky www.macronix.com, nebo kontaktujte výrobce.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů
Macronix Introduces World’s First 256Mbit Serial Flash ¦ Breakthrough in high density Serial Flash Memory

The Cross Reference Guide of Serial & Parallel Flash Products!
Macronix launches high performance MXSMIO™ Family
The MXSMIO™ Implement Brochure
Serial FlashGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SDR-5+ HF receiver - All Mode Softwarový přijímač
Digitální softwarový přijímače SDR-5+ je již pátou generací špičkových produktů naší společnosti. Jedná se o All Mode Receiver s integrovaným generátorem, dvěma anténními vstupy a VCO vstupem s frekvenčním rozsahem 0 až 100 MHz.
Skladem od 2550 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007