. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Levná řada FPGA Cyclone IV
3. listopadu 2009 - 8:44 | Pandatron | Levná řada FPGA Cyclone IV | Komentářů: 6  

Levná řada FPGA Cyclone IV

Cenově nenáročná a efektivní, přesto však výkonná hradlová pole tvoří nově představené série obvodů Cyclone IV firmy Altera.

Nové obvody FPGA řady Cyclone® reagují na zvýšený požadavek po levných, avšak dostatečně rychlých hradlových polí pro aplikace, jako jsou mobilní přehrávače videa, aplikace zpracující data či vysoce kvalitní 3D obrazové systémy. Rozšířenou podporou obvodů je poté spolupráce s běžnými sériovými protokoly, což z nich tvoří prvky s optimálním poměrem nízkých nákladů a nízkého příkonu, s bohatou nabídkou logických bloků, paměti a možnosti zpracování funkcí DSP.

Obvody Cyclone IV GX a Cyclone IV E FPGA pracují již při napájecím napětí 1,2 a 1,0 V, což umožňuje snížení příkonu až o 30 % v porovnání s předchozí generací obvodů.

Série GX přitom obsahuje až osm 3,125 Gbit/s sériových transceiverů, podporujících protokoly jako je tradiční Gigabit Ethernet, PCIe, SRIO a XAUI.


Obr. 1: Blokové schéma sériového komunikačního kanálu

Celkem je k dispozici sedm zástupců obsahujících 14 000 až 150 000 logických prvků (LEs), až 6,5b Mbits RAM a až 360 násobiček. S nízkou spotřebou energie a pouzdrem s rozměry 11 x 11 mm jsou tyto obvody určeny do cenově i rozměrově citlivých aplikací, jako jsou bezdrátové, kabelové, vysílací, průmyslové a spotřebitelské trhy.


Tab. 1: Přehled obvodů Cyclone IV série GX

Naproti tomu série E nabízí bezprecedentní kombinaci s nízkými náklady a vysokou funkčností. Obvody zde obsažené disponují 6 000 LEs, 0,3 Mbit RAM a 15 násobičkami, až po 115 000 LEs, 3,8 Mbit RAM a 266 násobičkami. Vlastní spotřeba obvodů této řady je až o 25 % nižší než u obvodů řady předchozí a její zástupci jsou tak ideální pro použití především v energeticky omezených aplikacích, jako jsou například moderní softwarově definovaná rádia apod.


Tab. 2: Přehled obvodů Cyclone IV série E

Dostupnost a cena:
První zástupci obou zmíněných řad budou k dispozici počátkem roku 2010. Prodejní cena pro nejmenší zástupce těchto řad, tedy obvody EP4CE6 a EP4CGX15 je stanovena na 3 a 6 USD při odběru 250 000 kusů.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Cyclone IV FPGAs: Lowest Cost, Lowest Power, Integrated Transceivers
Cyclone IV FPGA Family: Lowest Cost, Lowest Power, Integrated TransceiversGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (6):

Zobrazit starší 30 dnů (6)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PLA8 MODUL - Logický analyzátor pro USB
Logický analyzátor pro USB 2.0, klon Saleae, 8-bitová verze s 10 GS a integrovanou analýzou rozhraní.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007