. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
GSMA zahajuje Evropský mobilní manifest
3. listopadu 2009 - 12:08 | Pandatron | GSMA zahajuje Evropský mobilní manifest   verze pro tisk

GSMA zahajuje Evropský mobilní manifest

GSMA, neboli GSM Association zahájila Evropský mobilní manifest, stanovující dosažení klíčových cílů Evropské unie v mobilním průmyslu. Na programu jsou podpora hospodářské výkonnosti, zlepšení efektivity, ochrana spotřebitele a rozšíření používání ekologických technologií.

Cílem aktivity je, aby se mobilní průmysl více podílel na spolupráci s vládami jednotlivých zemí, vzdělávacími a zdravotnickými úřady a institucemi. Zástupci odvětví mobilních služeb rovněž vyzývají EU k zavedení většího množství opatření pro současné podpoření této iniciativy.

Prostřednictvím uveřejněného mobilního manifestu nastiňuje mobilní průmysl své cíle pro rozšíření možností připojení k internetu a zvyšování produktivity prostřednictvím rozsáhlejšího mobilního přístupu k širokopásmovému připojení na cestách i doma, ve městech i na venkově. GSMA si tedy dala za cíl vybudovat zelenější mobilní planetu a to především pomocí snížení uhlíkových stop prostřednictvím M2M technologie.

Na toto téma zpráva dále uvádí změřené a vypočtené informace, potvrzující možnost snížení emise oxidu uhličitého až o 22,1 tun ekvivalentu CO2 ročně, nebo energetickou úsporu až EUR7.7bn do roku 2015. To vše při pouhém větším používání mobilních technologií.

Odvětví mobilních komunikací představuje 1,3% hrubé přidané hodnoty v EU a zaměstnává více než 600 000 produktivních lidí. V rámci EU představuje aktuální růst telekomunikací asi 61% příjmů z 47% v roce 2002. Toto odvětví se tak jeví jako ideální i pro budoucí investice do nových technologií a infrastruktury, poskytující silný ekonomický stimul.

Více informací na: http://www.gsmworld.com/our-work/public-policy/mobile_manifesto.htm







GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007