. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ARM procesory Cortex-A8 pro průmyslové aplikace
4. listopadu 2009 - 8:22 | Pandatron | ARM procesory Cortex-A8 pro průmyslové aplikace | Komentářů: 3  

ARM® procesory Cortex™-A8 pro průmyslové aplikace

Dva vysoce výkonné mikroprocesory ARM z nové řady Sitara™ charakterizují periferie pro průmyslové aplikace, které mohou snížit cenu systému až o 10 USD.

Společnost Texas Instruments Incorporated představuje první dva zástupce z nové řady Sitara™. ARM mikroprocesorů (MPU). Obvody AM3505, AM3517 a vývojový modul AM3517 jsou určeny zejména pro použití v průmyslových aplikacích. Oba mikroprocesory vycházejí z procesoru Cortex™-A8, optimalizovaného pro průmyslové aplikace. Obvody AM35x jsou dodávány v různých pouzdrech v průmyslovém teplotním rozsahu, mají integrované periferie, drivery pro grafiku a vysoký výpočetní výkon při spotřebě nižší, než 1 W. Protože extrémní teploty, rázy a vibrace mohou zkracovat životnost výrobku, umožňují nové mikroprocesory AM35xx vývojářům průmyslových řešení postavit systémy bez ventilátorů, které jsou v naprosto vzduchotěsných pouzdrech a které obstojí v náročných provozních podmínkách.


Obr. 1: Vnitřní blokové schéma AM35x

Hlavní charakteristiky a výhody mikroprocesoru AM3505:

  • Superskalární ARM procesor Cortex-A8 o kmitočtu 500 MHz poskytuje 1 000 Dhrystone MIPS, což jeho uživateli dává možnost provozovat plnohodnotné operační systémy a využívat rychlejší prohledávání Internetu.
  • Velký rozsah provozních teplot (od -40°C do +105°C) dovoluje zákazníkům vyvíjet zařízení pro náročné provozní podmínky, a to od teplot pod bodem mrazu až po mimořádně vysoké teploty.
  • Příkon pod hranicí 1 W při typických aplikacích vylučuje potřebu chladičů i ventilátorů a dává návrhářům průmyslových řešení možnost navrhovat tichá a vzduchotěsná provedení.
  • Zobrazovací podsystém s podporou picture-in-picture, změny barevného prostoru, rotace a změny velikosti umožňuje přizpůsobit LCD displej pro živý a ostrý obraz s vysokým rozlišením.
  • Integrovaný řadič CAN podporuje místní řízení snímačů a regulátorů.
  • Široká konektivita včetně vysokorychlostního rozhraní USB 2.0 on-the-go se zabudovaným PHY šetří místo na plošném spoji a spolu s rozhraním 10/100 EMAC pro síťovou komunikaci slouží k řízení průmyslových zařízení a vzdálené zavedení operačního systému zmenšuje potřebu sledování a údržby systému technikem přímo na místě.
  • Podpora pamětí DDR2 s nízkou spotřebou snižuje celkovou cenu systémové paměti.
  • I/O napětí 3,3 V odstraňuje nutnost posunu úrovní a snižuje náklady.
  • Přenosem kompatibilního SW kódu z procesorů OMAP™ 3 od TI lze využít technologii pro snížení spotřeby z těchto procesorů.

Hlavní charakteristiky a výhody mikroprocesoru AM3517:

  • Vychází z mikroprocesoru AM3505 a přidává grafiku PowerVR™ SGX pro 3D grafická uživatelská rozhraní. Tato grafika zpracovává až 10 Mpolygonů/s a podporuje specifikaci OPENGL® ES 2.0.


Obr. 2: Srovnání základních vlastností obvodů AM3505 a AM3517

Nově představené prvky AM35x s vysokým stupněm integrace nabízejí návrhářům snížení ceny systému až o 10 USD díky integraci periferií na čipu včetně řadiče CAN a Ethernet MAC (EMAC). Výběr vhodného komunikačního rozhraní usnadní implementaci spojení mezi sítí, procesorem a snímači pro velké množství výrobků z oblasti průmyslové automatizace, elektronických služeb, přenosných datových terminálů nebo jednodeskových počítačů.

Pusťte se s jistotou do návrhu prostřednictvím širokého portfolia ARM řešení od TI:
Rozsáhlé portfolio ARM řešení včetně ARM mikrokontrolérů Stellaris® Cortex-M3, mikroprocesorů Sitara Cortex-A8 a ARM9 včetně aplikačních procesorů OMAP od TI umožňuje zákazníkům určovat výkon, využívat četné periferie a snižovat cenu systému s dostatečným prostorem pro různé další funkce. Společnost TI je připravena poskytnout zákazníkům variabilitu pro různé trhy tím, že nabízí největší rozsah procesorů vycházejících z  ARM od jednoho výrobce. Toto portfolio procesorů má vazbu na doplňková analogová řešení TI spolu s levnými, snadno použitelnými programovými prostředky a vývojovými nástroji.

Více o obvodech AM35x poví John Gorman - Marketing Manager a Bin Liu - Application Engineer:

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Cena a dostupnost:
Tyto dva prvky jsou nabízeny ve vzorcích v pouzdrech BGA 0,65 mm a BGA 1 mm při následujících cenách: XAM3505ZCN za 21,45 USD a XAM3517ZCN za 24 USD (1 000 kusů). Pro urychlení vývoje mohou návrháři využít vývojový modul TMDXEVM3517 s  linuxovým SDK za 999 USD. Podpora systému Windows® Embedded CE je plánována na 4Q/2009 a další operační systémy a RTOS jsou plánovány na 1Q/2010.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Procesory AM3505
Procesory AM3517
Vývojový modul AM3517
Zkušební vývojový modul AM3517
Datový list AM3517
Komunita TI E2E Sitara a videa
IO pro řízení spotřeby od TI, kritéria pro spotřebu a návrh s AM35x
IO pro rozhraní od TI včetně CAN vysílač/přijímač a průmyslový Ethernet PHYGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (3):

Zobrazit starší 30 dnů (3)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TK4100ISO-CARD
ISO karta pro RFID R/O s frekvencí 125kHz ve standardu TK4100
Skladem od 8 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007