. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Integrace kondenzátorů na křemíkový čip
5. listopadu 2009 - 10:43 | Pandatron | Integrace kondenzátorů na křemíkový čip | Komentářů: 6  

Integrace kondenzátorů na křemíkový čip

Společnost MaxCap, světový producent špičkových kondenzátorů a dalších 17 firem a institucí spustilo projekt v rámci evropského výzkumného programu Medea+. Jeho cílem je nalezení nových metod pro integraci kondenzátorů na čip integrovaného obvodu.

Díky možnosti integrace kondenzátorů na křemíkový čip by návrhářům odpadla nutnost použití celé řady diskrétních blokovacích kondenzátorů, což by ve svém důsledku vedlo ke snížení počtu komponent na desce s plošnými spoji. To by následně mohlo pomoci zmenšit celkovou velikost desky a samozřejmě i zvýšit její spolehlivost - jak je všeobecně známo, pájené spoje jsou jednou z nejčastějších příčin poruch.

Tak, aby bylo možné integrovat kondenzátory, bude ustanovená výzkumná skupina hledat v první řadě alternativy k dnes používaným materiálů při výrobě polovodičů. Tedy oxidu křemíku a nitridu křemíku. Nový materiál by měl mít dielektrickou konstantu v hodnotě 50 a vyšší. Součástí výzkumu jsou však i samotné výrobní procesy, potřebné ke zpracování uvedených materiálů.

Specifickým rysem projektu je dále zvýšení spolehlivosti zařízení pro automobilové aplikace. V této souvislosti plánuje podskupina projektu demonstrovat kondenzátorovou síť pro automobilovou jednotku ovládání a řízení. Ta musí pracovat za jakýchkoliv okolností a to i za těch nejnepříznivějších, jako jsou trvalé vibrace, velké teplotní výkyvy a vysoká míra zrychlení.


Obr. 1: Proces výroby kondenzátorů MaxCap

V seznamu firem a institucí, které se na projektu podílejí, vedou evropští výrobci polovodičového průmyslu. Mezi největší patří firmy Analog Devices, NXP a STMicroelectronics. Dále se projektu účastní výrobci samotných zařízení, jako jsou firmy Aixtron a ASMI, výzkumné ústavy CEA-LETI, IMEC a několik vysokých škol. Úkol koordinace projektu přijela firma Infineon.

Projekt je částečně financován z EU s 2,75 miliony EUR a první výsledky jsou očekávány již v roce 2011.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Maxcap
Product Guide Maxcap
Domovská stránka InfineonGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (6):

Zobrazit starší 30 dnů (6)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s RJ45 konektorem.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007