. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
MCU pro vektorové řízení motorů
6. listopadu 2009 - 8:29 | Pandatron | MCU pro vektorové řízení motorů | Komentářů: 0  

MCU pro vektorové řízení motorů

Mikrokontrolér s jádrem ARM firmy Toshiba America Electronic Components je určen pro efektivní vektorové řízení až dvou třífázových motorů.

Toshiba America Electronic Components, Inc. (TAEC) uvádí na trh 32 bitový mikrokontrolér s označením TMPM370, určený pro vysoce účinné řízení střídavých motorů. Obvod kombinuje hardware vector engine a 80 MHz CPU Cortex-M3, které poskytují dostatek výkonu pro real-time řízení až dvou třífázových motorů.


Obr. 1: Vnitřní blokové schéma obvodu TMPM370

Základní vlastnosti TMPM370:

  • Rychlé CPU: ARM Cortex-M3 jádro přináší vysoký výkon s až 1,25 DMIPS/MHz při zachování nízkého příkonu obvodu. Integrovaná hardwarová násobička a dělička jsou určeny pro zpracování řídících algoritmů motorů.
  • Silné možnosti ladění: Modul Cortex-M3 CoreSight™ umožňuje JTAG a sériový dohled s možností řízení běhu.
  • Jednoduché nebo dvojité řízení motoru: Obvod kombinuje 80 MHz CPU výpočetní hardware a autonomní vektorové PWM kanály.
  • IEC60730 Class B Support: Spolupráce hardware a software na zajištění bezpečného a spolehlivého provozu.
  • Hardware Vector Engine: Polem orientované řízení AC motorů vyžaduje rozsáhlé matematické výpočty a překlad dat mezi Id/Iq prostorem a fyzickým rozhraním. M370 MCU integruje tento překlad do hardware a uvolňuje tak jádro MCU pro samotné výpočty.
  • Dvě programovatelné motorové jednotky: Každá jednotka poskytuje autonomní PWM výstup a synchronizuje A/D konverzi ze senzorových vstupů.
  • Integrované komparátory: Umožňují detekci stavu mimo pracovní rozsah.
  • Integrovaný dvojitý 12-bitový ADC: Využívá operační zesilovače s programovatelným zesílením pro monitorování stavu motorů.

Řízení motorů je náročná real-time aplikace. Algoritmy, které určují pohyb motorových vozidel jsou výpočetně velice náročné a motor včetně jeho real-time řízení a vypočtené požadavky mohou být často v rozporu s realitou. Mikrokontrolér TMPM370 umožňuje snížit zatížení jádra procesoru až na polovinu díky možnosti vykonání řady funkcí bez jeho přičinění. Příkladem mohou být autonomně pracující generátory PWM či sběr informací prostřednictvím ADC. Konečným výsledkem je dostatek výpočetního výkonu na zvládnutí real-time řízení až dvou třífázových motorů současně.


Obr. 2: Blokové schéma jednotky Vector Control

TMPM370 obsahuje 256 Kbyte FLASH, 10 Kbyte SRAM, dva 12-bitové ADC převodníky, čtyři sériová rozhraní a osm 16-bitových časovačů. K dispozici je až 76 GPIO pinů a nechybí ani standardní doplňkové funkce, jako je Power-on-reset, detekce nízkého napětí a hlídání frekvence oscilátoru.


Obr. 3: Dostupná provedení TMPM370

Dostupnost a cena:
V současnosti jsou k dispozici pouze vzorky obvodů TMPM370 a to v provedení QFP-100 a LQFP-100. Sériová výroba je plánována až na 2. čtvrtletí roku 2010. Prodejní cena obvodů TMPM370 je stanovena na 4,50 USD při odběru 10 000 kusů.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů
TMPM370 product series - 3-phase BLDC Vector Motor Control

TMPM370 datasheet
Optimum Vector Control for Brushless Motors
TOSHIBA DRIVES POWER-EFFICIENT APPLIANCE DESIGN WITH NEW DUAL-MOTORGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGEN45 - Generátor 8 kHz až 45 MHz
Moduly PGEN45, jejichž základem je integrovaný obvod LTC1799, jsou lineárně řízené generátory obdélníkového signálu v rozsahu 8 kHz do 45 MHz.
Skladem od 530 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007