. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Online virtuální laboratoř Freescale
6. listopadu 2009 - 9:16 | Pandatron | Online virtuální laboratoř Freescale | Komentářů: 1  

Online virtuální laboratoř Freescale

Využijte bohaté možnosti virtuálních laboratoří firmy Freescale Semiconductor při vývoji software pro mikrokontroléry, čidla i grafické panely.

Většina vyvíjeného software určeného například pro mobilní telefony je laděna v různých softwarových simulátorech. Veškerý software by však měl být před svým uvolněním testován v reálných zařízeních, která mohou mít v některých případech odlišné vlastnosti či specifické chování. Jelikož si však řada malých a především nezávislých producentů software nemůže dovolit vlastnit celou řadu typů a druhů mobilních telefonů pro vývoj a testování software, umožňují někteří výrobci on-line připojení na své fyzické mobilní telefony a instalaci software na dálku.

Málo kdo ví, že podobnou službu nabízí například i firma Freescale Semiconductor, světový producent mikrokontrolérů, analogových, RF a napájecích obvodů a senzorů. K dispozici jsou on-line virtuální laboratoře se službou pro třetí strany.

Virtuální laboratoře Freescale Semiconductor jsou plně vybaveny vývojovými nástroji a softwarem, jednoduše dostupným přes standardní webové rozhraní a to zcela zdarma 24h denně, 7 dní v týdnu. V současné době jsou k dispozici následující virtuální laboratoře a v nich dostupné prostředky:

ColdFire

 • Flexis JM Badge Board: levná vývojová deska s MCF51JM128 USB MCU ColdFire, MMA7260QT 3-osým akcelerometrem, MC34673 Li-Ion nabíječem a MPR084dotykovým kapacitním snímačem. Tato deska je navíc distribuována zcela zdarma na dnech Freescale Technology Forum.
 • MCF5282: ColdFire MCF5282 komunikující přes CAN nebo Ethernet se softwarovými balíčky z ARC International nebo InterNICHE Technologies.
 • Flexis QE128: umožňuje přepínání mezi pinově kompatibilním MC9S08QE128 (8-bit) a MCF51QE128 (32-bit) MCU pro seznámení a porovnání výkonu.
 • MCF523x: Evaluation board s obvodem MCF5232 ColdFire v2.
 • MCF5485E: Evaluation board pro mikroprocesor MCF5485 ColdFire x4, který je na Mini-ITX desce se schopností System-on-Module, obsahující 64 MB DDR-RAM, 16 MB Flash paměti, grafickou kartu a 4-portový USB host. Ta je mimo jiné k dispozici na Freescale BuyDirect službě v ceně pouze 250 USD.

i.MX

 • MC9328MX21: i.MX21 multimediální aplikační procesor s jádrem ARM je klíčem do vyšší úrovně grafických funkcí a zpracování videa s mimořádnou životností napájecí baterie.

RS08

 • MC9RS08KA2: MCRS08KA2 je mikrokontrolér pro všeobecné použití 8-bitových zařízení určených pro ultra low-end trh.

S08

 • MC9S08LL16: Je určen pro vyhodnocení schopností S08LL16 LCD rozhraní na 8x24 Segment LCD displej, nebo pro napsání vlastních programových projektů, které používají CodeWarrior for Microcontrollers Development Studio Environment.
 • MC9S08AW60E: Rodina mikrokontrolérů MC9S08AW přináší výhody populární architektury jádra HCS08 založené na high-end, 8-bitových aplikacích vyžadujících velký počet pinů
 • MC9S08LC60: integrovaný USB multilink umožňuje návrháři komunikovat s celou řadou cílových skupin zařízení pouze s USB kabelem. Zahrnut je vlastní LCD řadič demonstrující schopnosti všech segmentů displeje.
 • MC9S08QG8: MC9S08QG mikroprocesory poskytují optimální kombinaci výkonu a nízké spotřeby energie v ceně nižší než 1 dolar. Jsou určeny pro spotřební aplikace, jako jsou přenosná zařízení, včetně bezdrátových SMAC, malých spotřebičů, bezpečnostních a poplašných systémů, hraček, včetně osvětlení a průmyslové kontroly.
 • MC9S08DZ60: Seznamte se s DZ60 Evaluation Board pro ovládání LED výstupů, programu a spustitelných kódů aplikací. Také je možné uskutečnit CAN komunikaci pomocí dvou různých desek DZ60.

Zigbee

 • MC1322x Starters Kit: Tato virtuální laboratoř přináší uživateli možnost vývoje bezdrátových aplikací s MC1322x IEEE Freescale 802.15.4 platformou v jednotném pouzdru a BeeKit bezdrátového protokolu konfiguračního software. Pro tuto laboratoř by jste měli mít nainstalováno prostředí IAR.

S12

 • MC9S12XEP100: virtuální laboratoř umožňuje psát kód, stahovat a hodnotit EVB9S12XEP100 Evaluation Board pro mikrokontrolér MC9S12XEP100.
 • MC9S12NE64: VirtualLab návrhářům umožní vyzkoušet nejnovější obvod založený na 9S12. MC9S12NE64 je produkt přinášející snadnou možnost použití, dostatečný výkon a atraktivní cenu s možností rychlého uvedení aplikace na trh a další možnosti rozšíření a flexibility.

DSP

 • 56800E Hybrid DSC: Je obvod pružný jako MCU a silný jako DSP. Integrované jádro je snadno programovatelné a má lepší komunikační schopnosti.

Analog & Power Management

 • MC34704A: Zjistěte, jak MC34704A power management (PMU) obvody obsahující osm nezávislých výstupních napětí, mohou řešit potřeby řízení spotřeby procesorů multimediální aplikace integrované do přenosných zařízení, napájených bateriemi typu Li-Ion/polymer nebo USB portem.

Senzory

 • Water Level Eval Board: Uživatel může manipulovat s čidlem tlaku umístěném na desce KITMPVZ5004EVK prostřednictvím tlakové komory. Ta umožňuje nasávat a vypouštět vzduch až do vytvoření vakua.

Pro jednotlivé virtuální laboratoře je nutné mít nainstalovaný příslušný software, jako je CodeWarrior, před samotným přihlášením do zvolené laboratoře. Poté je možné jako registrovaný uživatel webu firmy Freescale Semiconductor (registrace je samozřejmě zdarma) vstoupit do zvolené laboratoře, pokud již není obsazena jiným člověkem. V opačném případě je možné využít služby objednání laboratoře na určitý den a hodinu.

Při práci s virtuálními laboratořemi je však potřeba mít občas určitou trpělivost, neboť služba zatím není zcela bezchybná a navíc je potřeba mít kvalitní internetové připojení, JavaRuntime, potvrzení autentizace apod. Podobná virtuální zařízení však disponují vysokou úrovní integrace software a možností demonstrace a prezentace. Nicméně obsahující samozřejmě i řadu omezení.

Minimálně se tak může jednat o výborný prostředek pro otestování možností a schopností dříve, než se rozhodneme investovat do zvolené architektury či vývojového prostředku.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Freescale Semiconductor
Training and Events
Virtual Labs from FreescaleGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

Příspěvků: 267
Město: Opava CZ
Členem od:
28. 11. 2008
1. Dne 06. 11. 2009 v 18:36 zaslal adamh.cz
Bez titulku
vypadá to zajímavě...
Více na www.adamh.cz


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SDR-5+ HF receiver - All Mode Softwarový přijímač
Digitální softwarový přijímače SDR-5+ je již pátou generací špičkových produktů naší společnosti. Jedná se o All Mode Receiver s integrovaným generátorem, dvěma anténními vstupy a VCO vstupem s frekvenčním rozsahem 0 až 100 MHz.
Skladem od 2550 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007