. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Referenční návrh HD IP kamery od Texas Instruments
10. listopadu 2009 - 5:04 | Pandatron | Referenční návrh HD IP kamery od Texas Instruments | Komentářů: 0  

Referenční návrh HD IP kamery od Texas Instruments

Texas Instruments přináší nový low power IP kamerový referenční design, poskytující standard H.264 s HD rozlišením (1080p) při 30 snímcích za sekundu a 30% nárůst výkonu z předchozí generace.

Texas Instruments Incorporated oznámil dostupnost nového referenčního návrhu internetové (IP) kamery s vysokým rozlišením (HD). Díky velice nízkému příkonu a podpoře šifrování AES je kamera primárně určena pro zpracování videa v bezpečnostních a dohledových, průmyslových systémech.

Návrh s označením DM368IPNC-MT5 IP pracuje ve standardu H264 s HD rozlišením (1080p), kde je schopen přinést až 30 snímků za sekundu (fps). K dispozici je navíc vysoká komprese signálu a celé řešení včetně kamery odebírá méně než 3W.

Základním prvkem návrhu je nový videoprocesor DaVinci, který poskytuje o 30% vyšší výkon pro zpracování operací, než jakým disponovala předchozí generace procesorů. Při rozlišení 720p a 60 snímky za sekundu systém pracuje se standardy H.264, MPEG-4 nebo MJPEG. Rovněž je k dispozici funkce multi-streaming videa s různými počty snímků za sekundu.

Základní vlastnosti a výhody referenčního návrhu DM368IPNC-MT5:

 • Plná flexibilita při podpoře různých obrazových formátů včetně:
  H.264 main profile 1080p at 30 fps or 720p at 60 fps
  MPEG-4 up to 720p at 60 fps
  MJPEG at 5 Mp at 15 fps
 • Nový videoprocesor DaVinci poskytuje o 30% větší výkon jádra ARM než jeho předchozí generace, což nabízí více prostoru pro diferenciaci a analýzu videa.
 • Příkonově efektivní referenční návrh vyžaduje pouze 3W a zahrnuje TI Power over Ethernet (PoE) řešení, TPS23753PWP.
 • Integrovaná pátá generace řešení TI ISP eliminuje potřebu externího ISP nebo nutnost použití drahé optiky pro dosažení vysoké kvality snímků. Také zákazníci nemusí vytvářet své vlastní algoritmy, které jsou obecně náročné na čas a zdroje.
 • Implementace software pro ISP poskytuje pokročilé funkce, jakými jsou stabilizace obrazu, detekce obličeje, filtrace nežádoucího šumu, automatické vyvážení bílé, automatické zaostřování, automatická expozice a hrany, stejně jako další funkce pro zpracování videa, vedoucí ke zvýšení kvality obrazu.
 • Referenční návrh obsahuje úplnou sadu analogových IO, jakými jsou kupříkladu obvody pro řízení napájení rozhraní od TI, které poskytují ucelený systém řešení pro snížení doby vývoje.


Obr. 1: Blokový diagram referenčního návrhu IP kamery

Navíc referenční návrh IP kamery zahrnuje i kompletní linuxový aplikační software, který dokáže zákazníkům pomoci při návrhu jejich specifického obrazového systému. Tento balík obsahuje tzv. Image Signal Processing (ISP) Tuning Tool 1.0, hardwarově akcelerované šifrování AES a podporu Physical Security Interoperability Alliance standard (PSIA, www.psialliance.org) pro jeho snadnější implementaci a nasazení v praxi.

Tato kombinace umožňuje zákazníkům rychlé vytvoření cenově citlivých produktů s plným HD rozlišením videa, jako jsou IP kamery, nebo IP moduly pro uzavřené kamerové TV okruhy. Díky dostupné plné podpoře návrhu je tak možné značeně zkrátit dobu vývoje a uvedení nového produktu na trh.

Při zakoupení referenčního návrhu IP kamery mají zákazníci plný přístup k royalty-free Linux balíku aplikačního software, který obsahuje:

 • ISP Tuning Jet 1.0, který lze využít k vyladění stávajícího senzoru, který je součástí referenčního návrhu, nebo se zákaznicky vyvinutým senzorem na desce.
 • PSIA 1,0 podpora, která zaručuje připojení PSIA kompatibilního systému, usnadňující implementaci plug-n-play připojení.
 • AES šifrování nabízí větší ochranu a nedotknutelnost video streamů a zvyšuje bezpečnost produktu pro koncové uživatele. Zákazníci ocení účinnější systém pro šifrování s dostupnou hardwarovou podporou.
 • Globální zvýšení dynamického rozsahu (GDRE) umožňuje uživatelům zdůraznění detailů skrytých například ve stínu, což je velice žádanou funkcí pro video dohledové systémy. GDRE také účinným způsobem kompenzuje snížený dynamický rozsah levnějších CMOS snímačů, takže zákazníkům umožňuje poskytnout cenově efektivní systémy.
 • V neposlední řadě je samozřejmě k dispozici i zdrojový kód určený pro konkrétní zákaznické provedení s možností přizpůsobení a diferenciace.


Obr. 2: Struktura software referenčního návrhu IP kamery

Více informací o referenčním návrhu je k dispozici na adrese www.ti.com/1080p-ipcamrd-prprod.

Dostupnost a cena:
Příjem objednávek je v současné době otevřen pro referenční návrh DM368IPNC-MT5 IP kamer, který je k dispozici za 995 USD u společnosti Appro Photoelectron Inc. na www.ti.com/1080p-ipcamrd-prprod.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Referenční návrh HD IP kamery - DM368IPNC-MT5
IP Camera Reference Design Brochure
Physical Security Interoperability Alliance PSIA
Komunita TI E2E a podporaGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
GPS-330R
Kompletní GPS přijímač se ziskovou anténou a komunikačním rozhraním USB.
od 1290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007