. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ARM přináší MultiDrop
10. listopadu 2009 - 8:12 | Pandatron | ARM přináší MultiDrop | Komentářů: 0  

ARM přináší MultiDrop

Sdružení ARM přináší 2-pinové rozhraní MultiDrop pro podporu CoreSight Serial Wire Debug Solution.

ARM představuje multi-drop řešení ARM CoreSight Serial Wire Debug (SWD), což je ladící rozhraní umožňující současné připojení více laděných prvků k jedinému hostitelskému zařízení. Tato nejnovější verze SWD s funkcí multi-drop přináší vysoký výkon a nízké náklady v podobě 2-pinového ladícího rozhraní. Použitelné je pro vícejádrové a vícečipové produkty, jakými jsou kupříkladu mobilní telefony, kde umožňují ladění realizovatelné až v závěrečném stupni výroby produktu.

ARM SWD technologie, která byla ve své první verzi představena již roku 2004, je široce rozšířená v křemíku a podporuje velké množství dodavatelských nástrojů. Nahrazuje alternativní 5-pinové rozhraní JTAG a poskytuje všechny běžné ladící funkce pouze se dvěma piny. Tím zvyšuje užitný výkon ladících prostředků pro obvody ARM Cortex a umožňuje vyhnout se nutnosti použití obecných scan řetězců pro ladění.

Nový multi-drop SWD je plně zpětně kompatibilní pro udržení jednobodového spojení typu ponit-to-ponit spolu s počítačem a v případě že není využíváno, umožňuje úplné odpojení od napájecího napětí a tím snížení celkové spotřeby hostitelského obvodu. Rozhraní je navíc navrženo i pro plnou interoperabilitu s nedávno představeným standardem IEEE 1149.7.


Obr. 1: CoreSight Serial Wire Debug Solution

Dostupnost:
Serial Wire Debug a nový multi-drop protokol jakož to součást architektury ARM CoreSight jsou nyní k dispozici pro všechny CoreSight licence. Technologie je určena pro průmyslová a kompletní řešení, jímž umožní využití společného rozhraní pro ladění a trasování více mikrokontrolérů ve společném zařízení.

Odkazy & Download:
Domovská stránka ARM
Serial Wire Debug & Serial Wire Viewer
CoreSight On-chip Debug and Real-time Trace Technology
Serial Wire Debug and the CoreSight Debug and Trace ArchitectureGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
GPS-320FW
Kompletní GPS přijímač se ziskovou anténou a komunikačním rozhraním RS232 / TTL.
od 1490 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007