. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Očekáváme 20% nárůst prodeje čipů
11. listopadu 2009 - 14:35 | Pandatron | Očekáváme 20% nárůst prodeje čipů | Komentářů: 0  

Očekáváme 20% nárůst prodeje čipů

A to již v příštím roce. Říká Malcolm Penn ze společnosti Future Horizons v návaznosti na zveřejněné výsledky World Semiconductor Trade Statistics.

Podle informací Malcolma Penna, generálního ředitele Future Horizons, tedy firmy zabývající se průzkumem trhu, je vše připraveno pro silný růst trhu v oblasti prodeje čipů. Po poklesu menším než 10 % v roce 2009 by v příštím roce mělo dojít k opětovnému razantnímu růstu v hodnotě až 20 %. Zpráva se opírá o výsledky ve třetím čtvrtletí 2009 z World Semiconductor Trade Statistics a z finančních výsledků společnosti, což je podle Penna důvodem k zahájení investic do technologických oborů.

Očekávaných 5 - 6 % růstu prodeje čipů ve čtvrtém čtvrtletí 2009 by mělo představovat celosvětové tržby v hodnotě až 220 miliard dolarů. Současný vývoj trhu tak nasvědčuje uzavření roku s mnohem menší ztrátou, než jaká byla prognózovaná ještě v letních měsících a měla činit více než 14 % . Ty předpovídaly trvající propad po celý rok 2009 a naštěstí se tedy nenaplnily.

"Dokonce i mírný růst v tomto čtvrtletí bude zcela jistě znamenat až 20 % růst v roce 2010 a to až na 275 miliard dolarů v tržbách... Výrazně více než v celém roce 2007. Stejně jako bouře potlačila úspěchy v roce 2001, bude dokonalý klid po prožité recesi naopak silným motorem pro investice v letech 2009 - 10," říká Penn. Je však potřeba dodat, že hodnota růstu vychází z drastických propadů, jejichž výše ještě v červnu tohoto roku činila až 21,3 %.

K dispozici jsou však i konzervativnější prognózy, které například od Semiconductor Industry Association hovoří o uzavření současného roku s celkovým propadem až 11,6 % v porovnání s rokem předchozím. Nicméně i SIA vidí pro rok 2010 návrat růstu a jeho uzavření s tržbami minimálně o 10,2 % vyššími než letos. V podobném duchu hovoří i americký Market research firm Databeans, který pro letošek předpovídá ztrátu tržeb v poměru až 13 % s rokem předchozím a 17 % růst v roce následujícím.

Odkazy & Download:
Future Horizons
WSTS - World Semiconductor Trade Statistics
Semiconductor Industry Association
Market research firm DatabeansGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PXC72 - Vývojový modul pro XC9572XL
Malý vývojový modul pro CPLD XC9572XL společnosti Xilinx. Na modulu je umístěn i regulátor, generátor hodin, tlačítko a čtyři LED.
Skladem od 398 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007