. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Inteligentní sítě zajišťují udržitelnost měst
18. listopadu 2009 - 8:11 | Pandatron | Inteligentní sítě zajišťují udržitelnost měst | Komentářů: 4  

Inteligentní sítě zajišťují udržitelnost měst

ABB se podílí na oceněném projektu inteligentních sítí, jehož cílem je snížit spotřebu energie a minimalizovat emise CO2 integrací celého systému energetické sítě – od výroby přes distribuci po spotřebu – do jediné, interaktivní sítě v reálném čase.

Projekt pod názvem MEREGIO se v současné době připravuje pro pilotní aplikaci u Karlsruhe a Stuttgartu v jižním Německu, v jednom z nejhustěji osídlených regionů země, obecně považovaném za největší centrum výroby a vyspělé technologie v Evropě.

Cílem projektu je vytvořit optimalizovanou a udržitelnou elektrickou síť, která sníží emise CO2 co nejblíže nule z hlediska technické proveditelnosti a lidských možností – takzvaný Region s minimem emisí (Minimum Emissions Region - MEREGIO).

Toto řešení integruje čistou energii vyráběnou solárními panely, větrnými turbínami, palivovými články a jinými zdroji rozptýlené výroby a poskytuje provozovateli rozvodné sítě informace o dodávkách a spotřebě energie v celé elektrické síti v reálném čase.

To provozovateli umožní předpovídat tok energie, rychle se přizpůsobovat měnícím se situacím, zasílat cenové signály odběratelům k povzbuzení nebo omezení spotřeby, existuje-li riziko potíží dodávek, a vytvořit regionální energetický trh, který zahrne konečné odběratele.

Odběratelé budou moci sledovat svoji spotřebu energie a svůj podíl na emisích CO2, reagovat na cenové signály a přizpůsobovat spotřebu ceně a dostupnosti a prodávat přebytečnou energii ze svých vlastních generátorů do rozvodné sítě za nejpříznivějších cenových podmínek.

Oceněný koncept:
MEREGIO je projekt spolupráce ABB a členů konsorcia IBM, SAP, EnBW (třetí největší německý podnik veřejných služeb), Systemplan Engineering a Univerzity Karlsruhe.

Poté, co se tento pilotní projekt stal vítězem ceny německého spolkového ministerstva ekonomiky a technologie „E-Energy: ICT-based Energy System of the Future“ (Ekologická energie: Energetický systém budoucnosti na bázi informační a komunikační technologie), bude realizován pro zhruba 1000 domácností, průmyslových odběratelů, výroben a zařízení na skladování energie, přičemž každý účastník bude vybaven inteligentním elektroměrem.

Řešení bude založeno na produktu ABB Network Manager, což je přední světová platforma řízení energie, instalovaná ve více než 400 místech po celém světě. ABB úspěšně dokončilo řadu projektů inteligentních sítí v Evropě, Severní Americe a Asii a nyní se účastní četných dalších pilotních projektů v různých zemích a regionech.

Odkazy & Download:
Domovská stránka ABB v České republice
Inteligentní sítě zajišťují udržitelnost městGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (4):

Zobrazit starší 30 dnů (4)...

host
4. Dne 08. 12. 2009 v 08:49 zaslal host
Bez titulku
V čem spočívá inteligence těchto sítí ?


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SDR-5+ HF receiver - All Mode Softwarový přijímač
Digitální softwarový přijímače SDR-5+ je již pátou generací špičkových produktů naší společnosti. Jedná se o All Mode Receiver s integrovaným generátorem, dvěma anténními vstupy a VCO vstupem s frekvenčním rozsahem 0 až 100 MHz.
Skladem od 2550 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007