. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Switch layer 2/3 řady RedFox
25. listopadu 2009 - 8:33 | Pandatron | Switch layer 2/3 řady RedFox | Komentářů: 0  

Switch layer 2/3 řady RedFox

Nový modulární ethernetový směrovač/přepínač řady RedFox Trendem společnosti Westermo představuje zařízení typu switch layer 2/3 určené pro průmyslový ethernet.

Modulární přepínače RedFoxTrendem v konstrukci ethernetových přepínačů (Ethernet Switch) se stává přidávání směrovacích (routovacích) funkcí na vrstvě 3 ke standardním funkcím přepínače na vrstvě 2. Takové zařízení se obvykle nazývá „switch layer 2/3“ a přináší výhody v sítích průmyslového ethernetu, kde je důležitá jednoduchost a spolehlivost. Jestliže funkci směrování (routování) převezme přímo přepínač (switch), je pak jediným síťovým prvkem, kterého je ke stavbě sítě potřeba.

Nové redundantní manažovatelné ethernetové přepínače/směrovače Westermo řady RedFox navíc nabízejí vysokou odolnost, spolehlivost a flexibilitu v podobě modulární konstrukce.

Modularita je dobře patrná z obrázků. Vlevo je jednoduchý switch RFI-10 s jediným komunikačním modulem 10 standardních metalických portů 10/100/BaseTX. Vpravo je příklad sestavy switche RFI-18-F4G-T4G, který je rozšířen o komunikační modul nesoucí 4 optické gigabitové porty SFP a 4 metalické gigabitové porty 1000/BaseTx. Celkový počet portů je tedy 18, jak je patrné i z typového označení.

Na základním modulu, který je pro celou řadu stejný, jsou patrné dvojí svorky redundantního napájení, které může být v rozmezí od 16 V do 36 V DC. Nad nimi jsou svorky digitálních vstupů a výstupů (2+2), které mohou být použity například pro hlášení alarmů. Základní modul dále obsahuje několik komunikačních rozhraní určených pro místní nebo dálkové nastavení přepínače.
Pro místní nastavení bude patrně nejčastěji používáno rozhraní Ethernet a vestavěný webserver. Postup nastavení je interaktivní a pohodlný. Druhou, dnes již poněkud spartánskou možností je použít sériové rozhraní, konzoli a příkazový řádek (CLI). Na předním panelu je ještě rozhraní USB, které slouží k rychlému obnovení konfigurace ze zálohy na běžném USB Flash disku: stačí jej pouze zasunout.

Společnost Westermo Teleindustri je proslulá odolností a spolehlivostí svých výrobků. Platí to i o přepínačích RedFox. Robustní kovové pouzdro s možností montáže na lištu DIN dodává mechanickou pevnost a odolnost proti rázům a vibracím, a přispívá i k vysoké odolnosti proti elektromagnetickému rušení. Rozsah pracovních teplot od -40°C do +60°C umožňuje montáž do venkovních rozvaděčů i nevytápěných prostor. Střední doby mezi poruchami 600 000 hodin (70 let) je dosaženo pečlivým návrhem konstrukce: z důvodu spolehlivosti například přepínače RedFox (a vůbec všechny výrobky Westermo) vůbec nepoužívají elektrolytické kondenzátory.

Přepínače řady RedFox mají široké možnosti využití. V základní konfiguraci je lze použít pro liniovou nebo kruhovou redundantní síť, která má velmi krátkou dobu zotavení. I při přerušení kruhové sítě zahrnující přes 200 přepinačů RedFox je zaručena doba kompletního obnovení komunikace do 20ms. Z vlastností, které se týkají routování jmenujme podporu protokolu IGMP využitelného například v multicast přenosech jako je sdílené video. Na přepinačích RedFox lze také snadno provozovat virtuální sítě VLAN. Pro průmyslové aplikace které vyžadují řízení v reálném čase je důležitá garantovaná doba přepnutí paketu do 10 mikrosekund, možnost nastavení prioritních přenosů až ve čtyřech frontách a HoL blocking, který zabraňuje přetížení přepínače a zhroucení komunikace při extrémím provozu v síti.

V budoucnosti se nabízené komunikační moduly neomezí pouze na ethernetové porty. Westermo plánuje i možnost doplnění přepinače dalšími rozhraními a protokoly používanými v datových komunikacích. Jedním z prvních takových modulů bude například SHDSL modem. Jakékoliv další informace o modulárních přepínačích RedFox včetně podrobných specifikací, údajů o zkouškách a certifikátů si vyžádejte v kterékoliv kanceláři společnosti FCC Průmyslové systémy.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce FCC Průmyslové systémy
Nový modulární ethernetový směrovač/přepínač řady RedFox společnosti Westermo
FCC Průmyslové systémy - KomunikaceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s RJ45 konektorem.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007