. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Mikrofony s technologií MEMS
26. listopadu 2009 - 8:16 | Pandatron | Mikrofony s technologií MEMS   verze pro tisk

Mikrofony s technologií MEMS

ST uvádí na trh mikrofony využívající technologii MEMS a více-čipové provedení integrující digitální filtr šumu a další rozšířené funkce.

STMicroelectronics, přední dodavatel produktů MEMS pro spotřební a mobilní aplikace a třetí největší producent MEMS produktů celkově, rozšířil své portfolio o další generaci akustických prvků s mikroskopickou strukturou. Inovativní MEMS mikrofony, které využívají technologii od OMRON, výrazně zvyšují schopnosti těchto prvků a kvalitu zvukového přenosu, spolehlivost a výrobní efektivitu cílových produktů. Mikrofony jsou určeny pro celý segment audio aplikací, jako jsou mobilní telefony, záznamové systémy, bezdrátová komunikační zařízení a hry, reagující na hlasové vstupy.

MEMS (Micro-Electro-Mechanical Systems) je technologie využívající elektrické i mechanické vlastnosti křemíku. V konvenčních křemíkových čipech se elektrony pohybují pouze v rámci staticky umístěného čipu. Nicméně, křemík má i několik unikátních mechanických vlastností - je silnější než ocel avšak i přesto má vysokou elasticitu. To jsou základní vlastnosti využívané pro výrobu tranzistorů a klasických integrovaných obvodů. Další možností je jeho využití pro stavbu mikroskopických křemíkových struktur, jako jsou konzoly, prameny a dokonce i prvky, které jsou schopny fyzického pohybu, který samozřejmě není tradiční v konvenční polovodičové technologii. Pomocí struktury zastupující membránu, využívané právě v uvedených mikrofonech ST MEMS, může křemíkový čip zachytit a zpracovat i velice malé změny tlaku vzduchu. Ty jsou následně převedeny do elektrické podoby, vyhodnoceny kupříkladu na eliminaci šumu a dále zpracovány elektronickým systémem.

MEMS mikrofony v poslední době soupeří s klasickými elektretovými kondenzátorovými mikrofony (ECM) o post v široké škále aplikací. Díky přítomnosti křemíku však obsahují i řadu rozšířených možností, jako je například potlačení šumu a zajištěné směrovosti, užitečné pro určení a odfiltrování zdroje šumu. Vynikajícího výkonu je navíc možné dosáhnout integrací většího počtu mikrofonů v aplikaci. Vzniklé mikrofonní pole dokáže velice efektivně vyhodnocovat okolní zvukové vlny a provádět účinnou selekci a filtrování.

Vzorky digitálních mikrofonů MEMS, které integrují elektronický řídící obvod ST a mikro-mechanické čidlo OMRON v jediném pouzdře, budou k dispozici před koncem roku 2009. Předpokládaná zaváděcí prodejní cena mikrofonů bude pod jeden dolar.

Více informací na: http://www.st.com/stonline/stappl/cms/press/news/year2009/t2384.htm







GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Středa, 28. června 2017, 26. pracovní týden
EUR = 26,325   USD = 23,141
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007