. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Jak získat dotaci na podnikové informační systémy?
30. listopadu 2009 - 8:39 | Pandatron | Jak získat dotaci na podnikové informační systémy?   verze pro tisk

Jak získat dotaci na podnikové informační systémy?

Dotace z programu ICT v podnicích třemi úhly pohledu. To ve zkratce podnikatelům nabízí šňůra jedenácti regionálních seminářů, trefně nazvaná Využijte možná poslední vlnu dotací z EU na pořízení informačního systému!, která odstartovala dnes v Brně. Tři jedinečné pohledy na projekty programu ICT v podnicích zprostředkují během seminářů zástupci agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest, CVIS Consulting a Minerva ČR.

logo EEIPrvní pohled od zástupce agentury CzechInvest přináší informace o aktuální třetí výzvě programu ICT v podnicích, která se naplno rozběhne v lednu 2010. „Pro podnikatele je tentokrát připraveno půl miliardy korun, minimálně 350 tisíc a maximálně 20 milionů na jeden projekt. Dotaci mohou získat malé a střední podniky z oblasti zpracovatelského průmyslu, výzkumu a vývoje a strategických služeb,“ vyjmenovává Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

logo CvisDruhý pohled se věnuje zásadám úspěšné realizace projektu a zkušenostem z praxe a přednese jej Petr Sodomka ze společnosti CVIS Consulting. „Z poradenské praxe víme, jakých chyb se žadatelé o dotaci nejčastěji dopouštějí a jaký dopad pak mají na efektivnost implementace informačního systému. Na seminářích poukazujeme nejenom na chyby a jejich důsledky, ale také vysvětlujeme, jak správně postupovat při realizaci celého projektu,“ říká Sodomka.

logo MinervaVladimír Bartoš z Minervy ČR pak dodává třetí pohled dodavatele na projekty programu ICT v podnicích. Podnikatele upozorňuje na zásady výběru vhodného informačního systému a nabízí zkušenosti z úspěšně zrealizovaných projektů. „Účastníci získají jasné informace o tom, co by měl umět jejich podnikový informační systém, aby účinně podpořil jejich podnikání. Dozvědí se, jak vypsat výběrové řízení, aby zvítězil pro ně nejvhodnější podnikový informační systém a v neposlední řadě jak postupovat, aby pořízení a zavedení podnikového informačního systému bylo v maximální míře zaplaceno z dotací EU,“ vysvětluje Bartoš.

Bartoš vidí dnešní dobu jako mimořádně vhodnou pro investice do informačních technologií v podobě pořizování a rozšiřování:„Plánují-li firmy pořízení podnikového informačního systému v horizontu pěti let, právě nyní to mohou udělat za minimálních nákladů. Pro zdravý vývoj společností, které plánují svou činnost pro další roky a cítí, že stávající informační systém nepokrývá jejich požadavky, je právě nyní vhodná doba na investice do této oblasti.“

Semináře jsou určeny zejména zástupcům top managementu malých a středních výrobních podniků a uskuteční se v 11 českých krajích od listopadu 2009 do března 2010. Pro registrované účastníky je vstup na semináře bezplatný. Přihlašování probíhá prostřednictvím registračního formuláře na webových stránkách společnosti Minerva Česká republika www.minerva-is.eu v sekci Společnost/Semináře dotace EU. Na stejném místě budou průběžně doplňované informace k jednotlivým seminářům. Mediálním partnerem seminářů je měsíčník IT Systems.

Více informací na: http://www.czechinvest.org/jak-ziskat-dotaci-na-podnikove-informacni-systemyGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Neděle, 25. června 2017, 25. pracovní týden
EUR = 26,295   USD = 23,530
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007