. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Referenční návrh umožní bezdrátový přenos logistických dat

Referenční návrh umožní bezdrátový přenos logistických dat

Firma Jennic uvedla na trh Logistický referenční návrh, který poskytuje rozsáhlou platformu pro monitorování a trasování zásilek.

Systém je založen na patentu Sleaping beacon. Umožňuje nám vytvořit bateriově napájené, časově synchronizované bezdrátové sítě, které naleznou uplatnění v logistických aplikacích. Jako příklad je možné zmínit třeba komunikaci centrálního kontroléru s různými senzory ve sledovaném prostředí (např. teplotní čidla), což může ve výsledku sloužit např. pro kontrolu dat centrálou, či jako výchozí data pro přepravní personál.

RD je distribuován jako dva balíčky. První balíček slouží jako testovací souprava pro uživatele, kteří dokáží docenit výhody ultra-nízkoenergetických bezdrátových řešení v podobě „Evaluation kit“ od firmy Jennic a počítače pro následné kancelářské vyhodnocování dat přes dodávané GUI. Ten je určen pro operační systémy Windows a dokáže zobrazovat data získaná ze senzorové sítě (nevyjímaje takové, jako jsou napětí baterie, teplota a RF kanál). Je také možno monitorovat zarušení signálního pásma a vést si black-list kanálů.

Vývojářský balíček tvoří navazující aplikace pro Jennic SDK společně s projektovými soubory a zdrojovým kódem aplikace. Přítomnost zdrojových kódů umožňuje vývojářům zasahovat do samotného srdce celého řešení, což vytváří perfektní příležitost ušít si celý program přesně na míru svým potřebám. Mezi nejčastěji prováděné úpravy patří např. integrace GPRS/GSM spojení s monitorovacím střediskem.

V případě nasazování monitorovacího systému založeného na Jennic's Logistics Reference Design můžou logistické společnosti očekávat rychlé navrácení vložených finančních prostředků v podobě redukovaných problémů s kvalitou přepravy, pojišťovacích nároků od zákazníků a ušetřeného paliva díky redukování nepotřebné přepravy. A co více, technologie Sleeping Beacon dokáže maximalizovat dobu životnosti baterií na jednotlivých uzlech senzorové sítě.

V samotném jádru technologie firmy Jennic je bezdrátový mikrokontrolér odpovídající standardu IEEE802.15.4, operující v celosvětově bezlicenčním pásmu 2,4 GHz, což zaručuje možnost používat systém po celém světě. K zajištění rychlého nástupu na trh nabízí Jennic řadu předem certifikovaných modulů, které splňují veškeré světové normy, což snižuje náklady na certifikaci jednotlivých výrobků.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Jennic, Enabling Wireless Transportation of Real-time Logistics DataGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
AS433 AUREL
Anténa vertikální 433.92MHz, 50 ohmů, max. 50W, s koaxiálním kablíkem
od 189 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007