. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Navštivte mikrosvět s USB mikroskopem Supereyes
2. prosince 2009 - 9:03 | Karel Vašíček | Navštivte mikrosvět s USB mikroskopem Supereyes | Komentářů: 7  

Navštivte mikrosvět s USB mikroskopem Supereyes

USB mikroskop se 40 násobným zvětšením je dodávaný v praktické krabičce z tvrdého papíru s magnetickým zámkem. Tělo mikroskopu je bezpečně uloženo v molitanové pěně, spolu se dvěma umělohmotnými nástavci.

Mikroskop Supereyes je zařízení v podobě šedivého kovového tubusu s délkou 11 cm. Jak název napovídá, připojuje se do USB portu s rozhraním USB 2.0. Na jedné straně tubusu je USB kabel s délkou cca 1,3 metru, na druhé straně je umístěn snímač s optikou se 40-ti násobným zvětšením. S takovým vybavením je mikroskop schopen snímat obraz v rozlišení 640 x 480 px. Optika je obklopena osmi vysoce svítivými SMD LED diodami, protože jedině velmi dobré osvětlení vám zaručí kvalitní snímek s nejvyššími detaily. Intenzitu světla lze měnit regulátorem, který je umístěn na USB kabelu, ve vzdálenosti asi 25 cm od mikroskopu.

 
Obr. 1, 2: Luxusní dárkové balení USB mikroskopu F-RUCNI MIKROSKOP

Jak jsem již uvedl, optika umí obraz přiblížit 40x. Přibližování a zároveň zaostřování se provádí automaticky. Mikroskop držíme v ruce, podobně jako například tužku. V balení jsou přiloženy dva umělohmotné nástavce, které se nasazují ze strany optiky. Slouží k tomu, abyste si mohli mikroskop pohodlně opřít o snímanou plochu. Bez této šikovné pomůcky se stává, že při držení mikroskopu v ruce se neubráníte nechtěným pohybům, které výsledný snímek znehodnotí.

Součástí balení je též CD s ovladači a obslužný program VP_EYE. S instalačním průvodcem instalace programu otázkou několika kliknutí. Práce s VP-EYE je opravdu velmi jednoduchá. Po spuštění aplikace uvidíte na monitoru počítače to, co mikroskop snímá. Obraz se překresluje okamžitě, rychlostí 30 snímků za sekundu. Kdykoli můžete udělat makro snímek v maximálním rozlišení 640 x 480 px. V levé horní části aplikace si můžete vybrat, jaké bude mít snímek rozlišení. Všechny snímky, které pořídíte, pak vidíte v levé části aplikace. Jestliže na snímek 2x kliknete, zobrazí se ve větším okně a v menu si vyberete, v jakém formátu jej chcete uložit. Na výběr máte z pěti možností BMP, PCX, TIF, TGA, JPEG.


Obr. 3: USB mikroskop F-RUCNI MIKROSKOP

USB mikroskop Supereyes je vhodný pro všechny, kdo potřebují pro práci nebo i zábavu sledovat mikrosvět na monitoru počítače, nebo displeji notebooku. Jeho používání je nesmírně jednoduché a velmi snadno se s ním manipuluje.

Je vhodný pro detailní studium rostlin, bankovek či známek a desítky dalších činností. Zejména však najde uplatnění na pracovištích technické kontroly v elektronice, kde je potřeba vidět, jak dobře jsou zapájeny miniaturní SMD součástky a okamžitě pořídit snímek, se kterým pak můžete operativně řešit případné neshody ve výrobě.


Obr. 4: Detail SMD rezistoru
 
Obr. 5: Detail nožiček SMD integrovaného obvodu

USB Mikroskop s označením F-RUCNI MIKROSKOP (skladové číslo 759-312) koupíte v prodejnách GM Electronic v Praze, Brně, Plzni, Ostravě a Bratislavě nebo na našem e-shopu www.gme.cz nebo www.gme.sk.

Autor: Karel Vašíček - GM Electronic, spol. s r.o

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy GM Electronic
Slovenská domovská stránka firmy GM Electronic
Informace o USB Mikroskopu F-RUCNI MIKROSKOPGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (7):

Zobrazit starší 30 dnů (7)...

7. Dne 02. 12. 2009 v 17:50 zaslal dolly1010
Rozlišení
To rozlišení je fakt zajímavý. Zvlášť když dneska koupíte kdejakej mobil za 2 litry s dvoumagapixelovým foťákem. Jinak podle designu soudím, že v číně krachla nějaká továrna na baterky (čti svítilny :D) a nějakej aktivní člen toho hned využil :D Ale jinak to je pěkná hračka. Na nějaký to domácí zvětšování (né mikroskopování) to určitě stačí :) Já mám takovou tu klenotnickou lupu a někdy je mazec vidět různý věci hodně zvětšený :)
Elektrika, programování


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Aktivní GPS anténa 2JM011
Aktivní anténa GPS zajišťuje kvalitní a čistý signál i za zhoršených podmínek.
od 172 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007