. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Výrobci se shodli na jednotné metodě integrace provozních přístrojů

Výrobci se shodli na jednotné metodě integrace provozních přístrojů

Přední světoví výrobci provozních přístrojů se za účelem rychlejšího zavedení metody integrace provozních přístrojů známé jako FDI (Field Device Integration) dohodli na rozšíření oblasti působnosti organizace EDDL Cooperation Team (ECT). Současně s tím se mění název této organizace na FDI Cooperation. Členy staronové organizace jsou zájmová sdružení FDT Group, Fieldbus Foundation, HART Communications Foundation, OPC Foundation a Profibus Nutzerorganisation a společnosti ABB, Emerson, Endress+Hauser, Honeywell, Invensys, Siemens a Yokogawa.

Projekt FDI byl představen na strojírenském veletrhu v Hannoveru v roce 2007. Tým ECT v té době přivítal spolupráci se sdružením FDT Group, jejímž hlavním cílem bylo vzájemné sladění metod Electronic Device Description Language (EDDL) a Field Device Tool/Device Type Manager (FDT/DTM). Právě od roku 2007 byl projekt veden ve směru konvergence obou technik do metody FDI. Vstup dodavatelských společností, které souhlasí, že budou ve svých systémech a produktech podporovat softwarové pakety FDI, znamená oficiální podporu tohoto směrování a současně i přísun prostředků potřebných k dokončení projektu.

Vedle dokončení specifikace FDI, jehož termín je stanoven na polovinu roku 2010, se rozšířený tým ECT zaměří na společné vývojové a ověřovací nástroje, jednotný binární formát a společný překladač pokrývající protokoly HART, Foundation Fieldbus a Profibus. Záměrem je vytvořit jednotné prostředí pro integraci provozních přístrojů používaných při řízení spojitých technologických procesů. Toto prostředí bude nezávislé na konkrétním hostitelském řídicím systému, přístroji i komunikačním protokolu, jak požadují koneční uživatelé.

„Pro společnost Siemens je tato dohoda významným mezníkem na cestě ke všeobecné harmonizaci metod používaných k integraci provozních přístrojů v celém průmyslu. Je to poprvé, co se na potřebném standardu shodl skutečně významný počet výrobců. Přínos pro zákazníky i dodavatele bude mimořádný. Budeme proto metodu FDI naplno podporovat v našich systémech a přístrojích ihned, jakmile bude k dispozici,“ uvedl Anton S. Huber, generální ředitel divize Industry Automation společnosti Siemens.

Více informací na: http://www.siemens.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007