. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
2 miliardy Bluetooth čipů do roku 2014
9. prosince 2009 - 11:14 | Pandatron | 2 miliardy Bluetooth čipů do roku 2014 | Komentářů: 0  

2 miliardy Bluetooth čipů do roku 2014

Až 70% mobilních telefonů a 83% notebooků by mělo do roku 2014 obsahovat Bluetooth technologii.

Prodej až dvou miliard Bluetooth čipů do roku 2014 předpovídá zpráva vydaná ABI Research. Z toho více než polovina by měla najít své uplatnění v mobilních telefonech. Podobné předpovědi jsou však i pro čipy určené pro komunikaci prostřednictvím sítě WiFi, kterých má být prodáno až 1,5 miliardy. Z nich by měla v mobilních telefonech najít uplatnění zhruba 1/3.

"Hned několik faktorů je nyní tou hnací silou pro masové nasazování Bluetooth a ještě více WiFi čipů na trh," uvádí Philip Solis z ABI Research. "Průměrné výrobní a tedy i prodejní ceny i nadále klesají. WiFi přitom dostává velké možnosti v případě využití WiFi Direct, tedy spojení typu peer-to-peer, umožňující přenos dat na krátkou vzdálenost mezi samotnými zařízeními. A konečně Bluetooth je i dnes prakticky všudypřítomné a stále častěji je na jediném čipu kombinováno s řadou dalších technologií, včetně FM rádia, GPS a WiFi."

"Zmíněné spojení Bluetooth s jinými technologiemi na jediném čipu pomáhá výrazným způsobem snižovat náklady," říká dále Solis. "Také se tím šetří místo v zařízeních, například v mobilních telefonech tak může být velice výhodně použito na integraci dalších funkcí. V roce 2014 se bude Bluetooth technologie nacházet v 70% všech mobilních telefonů a 83% všech notebooků."

Stále častěji bude Bluetooth využívat i BLE" nebo Bluetooth Low-Energy technologie pro snížení spotřeby. To je velice důležité pro masové rozšiřování do mobilních telefonů a přenosných zařízení. Více informací o tomto tématu je možné nalézt například v článku TI Bluetooth napájené knoflíkovou baterií.

Odkazy & Download:
Domovská stránka ABI Research
Nearly Two Billion Bluetooth Chipsets to Ship in 2014
4G Networks: LTE & WiMAXGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB I/O modul s MCP2200
Malý modul USB I/O a UART s obvodem Microchip MCP2200
Skladem od 243 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007