. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Fotovoltaická krize v Evropě
21. prosince 2009 - 9:37 | Pandatron | Fotovoltaická krize v Evropě   verze pro tisk

Fotovoltaická krize v Evropě

Evropa zaznamenala značný pokles prodejů fotovoltaických článků. Největší dopad fotovoltaické krize je přitom ve Španělsku.

Světový trh výroby fotovoltaických článků a panelů dle firmy IMS Research poklesl meziročně cca o 25 - 30 %. Dle Marka Watsona z IMS je důvodem tohoto zpomalení velké množství odložených objednávek. Existují však náznaky, že v 4Q09 uvidíme zvýšení prodejů z důvodu aktualizace odložených a samozřejmě i příjmu nových objednávek.

Asijští výrobci fotovoltaických produktů, kde hrají primární úlohu státy Čína, Tchai-Wan, Indie a Jižní Korea, mají již rozsáhlé projekty na rok 2010. Nyní však přicházejí s plánem pro udržení chodu v podobě zásobení domácích trhů levným fotovoltaickým vybavením.

Dle IMS výrobci těchto produktů, kteří stále vyrábějí mimo tyto země, zvažují přesun výroby. Nejsou prý svými cenami schopni konkurovat výše zmíněným výrobcům, kteří mají téměř zanedbatelné náklady na výrobu a značným podílem prodejní ceny je čistý zisk.


Zdroj: Wikipedia

Více informací na: http://www.imsresearch.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Pondělí, 26. června 2017, 26. pracovní týden
EUR = 26,240   USD = 23,457
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007