. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Kapacitní senzor přiblížení
Kapacitní senzor příblížení

Kapacitní senzor příblížení

Zapojení je na obr. 1 a funguje tak, že jako sonda se použije například kousek alobalu, nebo plíšku. Po přiblížení k němu přitáhne relé a sepne například nějakou reklamu ve výloze a podobně.

Popisovaný senzor lze např. použít pro reklamní účely a také všude tam, kde chceme spínat spotřebič pouhým dotykem na senzor.

Tranzistory T1 až T3 jsou spojeny v Darlingtonově zapojení. Tím se dosáhne velkého celkového zesílení (pokud bude mít jeden tranzistor např. zesílení 100, pak celkové zesílení celého zapojení je 1.000.000 - jeden milión!). K tranzistoru T1 je připojena sonda stíněným kablíkem, která je tvořena kovovou fólií – např. alobal. Fólie je přilepena např. na vnitřní stranu výlohy nebo vnitřní stranu plochy spínače. Tranzistor T3 spíná relé, které je dimenzováno na spínaný proud.
Podstatnou částí zapojení je kondenzátor C2, který je připojen na fázi síťového rozvodu. Bez tohoto kondenzátoru zapojení NEFUNGUJE !!!
Proto pozor !!!
Tento kondenzátor musí být kvalitní a minimálně na 630 V!!!
Pozor na možnost úrazu elektrickým proudem.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (3):

Zobrazit starší 30 dnů (3)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M10 QUECTEL
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul M10 firmy QUECTEL, GPRS Class 12, TCP/IP
Termín nepotvrzen od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007