. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Wireless Power Consortium rozšiřuje
4. ledna 2010 - 9:21 | Pandatron | Wireless Power Consortium rozšiřuje | Komentářů: 9  

Wireless Power Consortium rozšiřuje

Společnost pro Wireless Power Consortium přijala sedm nových členů pro rozšiřování aplikací umožňující využití bezdrátového napájení.

Mezi ty nejvýznamnější patří například firma Research in Motion, či energizer. Společnost nyní sestává z 21 výrobců elektronických zařízení a jejich příslušenství. Hlavní dodavatelé tohoto digitálního příslušenství jsou Case-mate, Continental Automotive, atd. Nejnovější přírůstky následují Nokii, která se připojila v září, Duracell, Samsung Electronics, Leggett & Platt Inc. A další.

Na následujícím videoklipu představuje Eric Giler první praktické aplikace, využívající bezdrátového přenosu napájení.

Úspěšné zkoušky druhého kola testování ukázaly, že je možné nasadit zařízení Qi do většiny spotřební elektroniky vyráběné v dnešní době. Tyto přijímače jsou schopny poskytnout bezdrátové napájení, které by dle průzkumů byly velmi oblíbenou záležitostí. Dle konsorcia je možné, že v masovosti nasazení budou tato zařízení bezdrátovou analogií metalického standardu USB.
Cílem konsorcia je vytvořit a rozšířit Qi v celosvětovém měřítku. Jen pro úplnost: mezi zakladatele tohoto sdružení se řadí firmy ConvenientPower Ltd., Fulton Innovation LLC, Logitech SA, National Semiconductor Corp., Royal Philips Electronics N.V., Sanyo Electric Co. Ltd., Shenzhen Sang Fei Consumer Communications Co. Ltd. a Texas Instruments Inc.

Právě od posledního jmenovaného jsme nedávno představili První nízkofrekvenční rozhraní PaLFI pro bezdrátové napájení. Rozhraní vychází z technologie RFID, pracující v pásmu LF 134 kHz.


Obr. 1: Blokové schéma systému PaLFI TI

Podle informací Wireless Power Consortium je předpokládaný termín prvního nasazení již Q1/2010.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Wireless Power Consortium
The psychology of connectors
První nízkofrekvenční rozhraní PaLFI pro bezdrátové napájeníGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (9):

Zobrazit starší 30 dnů (9)...

programátor
Příspěvků: 981
Město: Praha CZ
Členem od:
03. 06. 2000
9. Dne 13. 01. 2010 v 09:13 zaslal pandatron
záření
Možná by vás mohl zajímat článek podle nejnovější studie: [url=http://digiweb.ihned.cz/c1-39752030-zareni-z-mobilu-zrejme-brani-vzniku-alzheimerovy-choroby]Záření z mobilů zřejmě brání vzniku Alzheimerovy choroby[/url]


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232R - modul, převodník USB-UART
Modul s obvodem nové generace FT232RQ - převodník USB-UART pro vývoj a malosériovou výrobu.
od 390 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007