. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Tři miliardy výzkumným a vývojovým centrům
7. ledna 2010 - 7:45 | Pandatron | Tři miliardy výzkumným a vývojovým centrům | Komentářů: 0  

Tři miliardy výzkumným a vývojovým centrům

Třetí výzva s podmínkami dotačního programu Potenciál startuje a čeká možná právě na vás.

Tři miliardy korun na podporu výzkumných, vývojových a inovačních aktivit firem podnikajících v České republice. Právě tolik je připraveno v programu Potenciál Operačního programu Podnikání a inovace. Ministerstvo průmyslu a obchodu právě dnes zveřejňuje podmínky třetí výzvy k předkládání žádostí o dotaci. Elektronické žádosti o dotace začne přijímat agentura CzechInvest 26. února 2010.

Program Potenciál se těší velké oblibě podniků. Dokazují to aktuální čísla, která říkají, že se v tuto chvíli realizuje více než 120 projektů podpořených financemi právě z tohoto programu. Celková hodnota přislíbené dotace sahá ke dvěma miliardám korun,“ vypočítává Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

Podpora je určena projektům vzniku či rozšíření vývojových center v oblasti průmyslového výzkumu, vývoje či inovace výrobků a technologií. Důležitou podmínkou pro přiznání dotace je, aby výstupy projektu byly přenositelné do výroby. Ve třetí výzvě podniky mohou nově zahrnout do provozních výdajů i spolufinancování nákupu materiálu potřebného pro sestrojení prototypu.

Další novinkou je rozšíření podporovaných sektorů i na společnosti z oblasti potravinářského průmyslu nebo příležitost získání dotace v rámci takzvaného dočasného rámce pro malé a střední podniky. V praxi to znamená, že malé a střední podniky budou moci získat dotaci v hodnotě až 500 000 euro na provozní výdaje (platby, služby, materiál na sestrojení prototypu aj.), pokud jejich investice přesáhne hodnotu 30 milionů korun, popřípadě se zapojí do programu mezinárodní spolupráce firem, výzkumníků a univerzit EraSME.

Příjem registračních žádostí o dotaci z programu Potenciál začne 26. února 2010 a potrvá až do konce září 2011. Své projekty však podniky mohou konzultovat už nyní, buď u specialistů na centrále CzechInvestu v Praze, nebo v regionálních kancelářích agentury, které sídlí v každém krajském městě ČR. Celkem si ve třetí výzvě podniky rozdělí 3 miliardy korun, na jeden projekt bude možné získat dotaci v hodnotě 1 - 100 milionů korun. V případě, že bude projekt realizován v některém z vybraných okresů postižených aktuálními hospodářskými potížemi, zvyšuje se maximální hodnota dotace na 200 milionů korun pro jeden projekt.

Žádosti o dotace ze všech dotačních programů Operačního programu Podnikání a inovace, tedy včetně programu Potenciál, lze spravovat výhradně prostřednictvím aplikace eAccount na internetové stránce www.czechinvest.org. Se svými dotazy se mohou zájemci obracet na informační linku o programech podpory podnikání 800 800 777, která je jim zdarma k dispozici ve všední dny od 9 do 13 hodin. Své podnikatelské záměry, dotazy k aplikaci eAccount nebo k možnosti získání elektronického podpisu lze konzultovat také v síti 13 regionálních kanceláří CzechInvestu, a to v pracovní dny od 8 do 16.30 hodin. Více informací na http://www.czechinvest.org/regionalni-kancelare.

Odkazy & Download:
Domovská stránka CzechInvestu
Tři miliardy výzkumným a vývojovým centrům
Dotace na informační systémy od pátku 1. lednaGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA48
Univerzálním a bohatě vybavený vývojový kit s obvodem ATmega48 společnosti ATMEL je vhodný jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 755 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007