. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
PurePath Wireless - bezdrátové digitální audio od TI

PurePath Wireless - bezdrátové digitální audio od TI

Představená technologie PurePath Wireless umožňuje nekomprimovaný přenos audio signálu pro spotřební, přenosné i profesionální audiosystémy.

Na největším veletrhu spotřební elektroniky na světě - International CES 2010, konaném v těchto dnech v Las Vegas v Nevadě, představuje společnost Texas Instruments hned celou řadu svých novinek. Jednou z nich je nová řada obvodů CC85xx, určených právě pro nasazení ve spotřební elektronice. Obvody s audio technologií PurePath™ Wireless umožňují přenos nekomprimovaného audio signálu v pásmu 2.4 GHz bez nežádoucího rušení nebo bitové ztráty.


Obr. 1: TI Audio Selection Tool

Základní vlastnosti a přednosti technologie PurePath Wireless:

 • Vysoká kvalita digitálního bezdrátového přenosu audio signálu vychází z:
  • Nižší latence než u WLAN řešení, umožňující lepší synchronizaci zvuku a videa
  • Nulový nežádoucí hluk (například lupnutí) a nízká hodnota MTBD (mean time between dropout) ve srovnání se stávajícím řešení
  • Žádné zkreslení zvuku, nacházející se obvykle u konkurenčních proprietárních systémů s použitím kompresní techniky
  • Podporuje 16-bit, 44.1 kHz nebo 48 kHz audio bez komprese
  • Velice dobře použitelná souběžně s technologiemi Bluetooth®, Wi-Fi a dalšími 2.4 GHz prvky
 • Jednoduché a efektivní řešení pro rychlé uvedení zařízení na trh
  • Jednočipové řešení s integrovaným RF protokolem a audio kodekem. Není vyžadován žádný vývoj software
  • Použití nevyžaduje mikrokontrolér. CC85xx lze nakonfigurovat i pro řízení externích audio kodeků a tzv. lidského rozhraní
  • Možnost použití referenčních návrhů a intuitivních nástrojů
 • Široký rozsah dostupných konfigurací pro flexibilní návrh aplikace: 64KB až 128KB programové flash, 64/80 pinová pouzdra a 105°C až 125°C maximální teplotní rozsah

Velice kompaktní, jednočipová řešení obvodů CC85xx s technologií PurePath Wireless umožňují nekomprimovaný přenos audio signálu ve frekvenčním pásmu 2.4 GHz. Obvody pro svou funkci nevyžadují použití mikrokontrolérů a umožňují provedení konfigurace jak pro spojení s externím zvukovým kodekem, tak i jednoduchými ovládacími prvky.

CC85xx jsou kompatibilní s celou řadou audio kodeků z produkce TI (kupříkladu TLV320AIC3101), digitálně - analogových převodníky (PCM1774), analogově - digitálních převodníků (PCM1870A) a digitálních audio zesilovačů (TPA6140A2, TAS5708). S jednotlivými obvody se CC85xx propojí pomocí I2S a I2C rozhraní.


Obr. 2: Vnitřní blokové schéma audio kodeku TLV320AIC3101

Toto jednočipové integrované řešení v podobě CC85xx umožňuje zvýšit kvalitu a snížit náklady na výrobu spotřební elektroniky, přenosných i profesionálních audiosystémů, kam patří například bezdrátová sluchátka nebo mikrofony.

Dostupnost obvodů z řady CC85xx:
Dvoukanálové provedení s označením CC8520 bude v podobě vzorků i výrobních objemů dostupné v průběhu března 2010. Dále jsou do produkce připravovány obvody CC8521 obsahující dva kanály a USB rozhraní, CC8530 se třemi kanály a CC8531 se třemi kanály a USB rozhraním.

Obvody budou dostupné v pouzdře typu QFN-40 s rozměry 6 x 6 mm. Dále budou dostupné i komplexní demonstrační sady, referenční návrhy a nástroje, které poskytnou veškeré technické a programové vybavení k seznámení se s obvody řady CC85xx. Pod označením CC8520DK je tak již nyní připravován plnohodnotný audio vývojový kit a označení CC8520DK-HEADSET ponese bezdrátový headset referenční design.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Low-power RF portfolio a průvodce řešením
Low-power RF E2E online komunita
Audio portfolio řešení a průvodce řešenímGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s RJ45 konektorem.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007