. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Fóliové rezistory pro nová konstrukční řešení

Fóliové rezistory pro nová konstrukční řešení

Fóliové rezistory s přesností až 0,0002% a garantovanou životností delší než šest let jsou určeny pro špičkové měřící přístroje a kalibrační zařízení.

Skupina H a HZ hermeticky uzavřených, olejem plněných rezistorů s obalem tvořeným kovovou fólií je nová řada produktů společnosti Vishay Intertechnology. Rezistory jsou díky svým specifickým vlastnostem určeny do zcela nové oblasti designu, kde jsou schopny nabídnout velmi vysokou odolnost a spolehlivost. Ideální aplikací jsou tak kupříkladu zpětné vazby operačních zesilovačů, precizní napěťové děliče, měřící selektory či precizní rezistorové bočníky.


Obr. 1: Fóliové rezistory při průmyslovém teplotním rozsahu

Speciální konstrukce rezistorů umožňuje průchod měděných přívodních pinů přes těsnění, které minimalizuje teplotní EMF na vnitřním spoji přívodního pinu. Rezistory se navíc chlubí pouze minimálním posunem své nominální hodnoty v průběhu celé své životnosti.

Dle specifikace uvedených řad jsou rezistory dostupné v tolerancích 0,001 % (10 ppm) v hodnotách od 5 ohmů do 1,84 Mohmů a 0,0002 % (2 ppm) s garantovanou životností nejméně šest let (odolnosti proti vlhkosti) a náběhu hrany signálu menší než 1 ns. Maximální TCR se pohybuje od ±2 ppm/°C u řady H a ±0,2 ppm/°C u Z-Foil řady HZ.

 


Obr. 2: Tolerance hodnot zatížených rezistorů při teplotě +125 °C
 
Obr. 3: Tolerance hodnot zatížených rezistorů při teplotě +25 °C

Mezi další klíčové vlastnosti patří vysoká odolnost proti elektrostatickým výbojů, která dosahuje hodnoty až 25 kV, minimálně 1 ns náběžná hrana bez zkreslení či šum vznikající průchodem proudu nepřesahující hodnotu -40 dB. Typická teplotní EMF představuje hodnotu 0,05 µV/°C a napěťový koeficient méně než 0,1 ppm/V.

Více informací o fóliových rezistorech a praktický pokus předvedou Kip Reiner - Senior Fields Application Engineer for Foil Resistors a Richard Zuratt - Senior Engineer:

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Dostupnost a cena:
Rezistory mohou být dodávány i v sadách pro denní nebo pravidelnou kalibraci měřících přístrojů. Podrobné specifikace vlastností a závislostí jsou samozřejmě k dispozici na vyžádání. Vzorková kusová množství rezistorů jsou v ceně od 10 USD k dispozici do 10 pracovních dnů, v rámci standardních objednávek je termín dodání 5 týdnů.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Bulk Metal® - FoilUltra high precision
Foil Resistive Components Brochure
Foil Resistor - Samples/OrdersGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA328
Nejvýkonnější varianta univerzálního a bohatě vybaveného vývojového kitu s obvodem ATmega328 společnosti ATMEL je vhodná jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 795 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007