. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Návrh vektorového signálového analyzátoru
15. ledna 2010 - 6:11 | Pandatron | Návrh vektorového signálového analyzátoru | Komentářů: 0  

Návrh vektorového signálového analyzátoru

Vektorový signálový analyzátor kombinuje technologii superhetu s rychlých ADC a signálovým procesorem, který provádí měření spektra, demodulaci či časovou analýzu modulovaného signálu.

Vektorový signálový analyzátor (VSA) kombinuje tradiční technologii superhetu s moderním vysokorychlostním analogově-digitálním konvertorem (ADC) a digitálním signálovým procesorem (DSP). Výsledkem je možnost měření spektra, demodulace a časová analýza komplexních modulovaných signálů. Tyto schopnosti z VSA tvoří ideální nástroj pro analýzu signálů, radarů a sonarů, video a mnoho dalších aplikací.


Obr. 1: Blokový diagram vektorového signálového analyzátoru

Základní systém zahrnuje:

RF Front-end:
Určen pro zesílení nebo útlum a filtraci vstupního vysokofrekvenčního signálu. Signál postupně prochází přes jeden nebo více směšovačů na mezifrekvenci (IF). Hlavní specifikaci tvoří fázový šum a zvlnění.

IF Section:
Komerční dostupnost velice rychlých ADC hraje klíčovou roli při vzniku vektorového signálového analyzátoru. Šířka pásma, dynamický rozsah a odstup signálu od šumu jsou klíčové vlastnosti pro tyto ADC.


Obr. 2: Blokové schéma ADC typu ADS5463 s analogovou šířkou pásma 2000 MHz

Digital Signal Processing – DSP:
Většina funkcí z analýzy signálu je implementována v software na DSP. Tento software umožňuje VSA charakterizovat kompletní modulaci, čas různých signálů v oblasti spektra či modulaci v průběhu analýzy. Vstupními daty jsou modulované vektorové signály I/Q, generované z různých bezdrátových a drátových komunikačních standardů. Vlastní příjem signálu je realizován DSP, který zahrnuje modulaci / demodulaci, dekódování kanálu, zpracování MIMO, ekvalizaci, multipath fading kompenzaci atd. Mezi typické analytické funkce patří spektrální analýza, širokopásmová FFT signálová analýza, vysokorychlostní kontinuální měření včetně CCDF, spektrální hustota, auto-korelace a koherence měření apod. Volitelně je umožněna analýza konkrétní modulace, vektorové generování signálů a Burst Error Rate (BER) měření.

Softwarová implementace představuje výhodu v rychlosti, snadné modifikovatelnosti a implementaci nových funkcí. Dostupná je možnost modifikace stávajících funkcí a podpora mnoha standardů a technologií. TI DSP architektury zajišťují výkonný a efektivní kód a vysoký výkon matematicky náročných algoritmů zpracování signálů, které jsou společné pro všechny komplexní komunikační standardy. Spolu s velmi vysokou rychlostí jádra C64x+ mají TI DSP další funkce zvyšující výkon, jako je velké množství interní paměti, více vysokorychlostních I/O a vysokorychlostní paměťové rozhraní pro zpracování velkého množství vzorků dat.


Obr. 3: Blokové schéma velice výkonného DSP typu TMS320C6472-700 se šesti jádry C64x+

Power Management and Conversion:
Vektorové signálové analyzátory existují v různých provedeních, jako jsou přenosné nebo modulární systémy. Právě faktor celkové velikosti hraje velkou roli při stanovení požadavků na správu napájení přístroje. Například mnoho VSA založených na mikropočítačové architektuře využívá pro zobrazení LCD displej a ve funkci správy napájení obvody známé z architektury přenosných počítačů. Ostatní VSA jsou provozovány z baterií pro snadné mobilní použití v oblasti služeb. Texas Instruments nabízí řešení pro správu napájení pro každý z uvedených typů, včetně návrhového nástroje.

Více informací o návrhu vektorového signálového analyzátoru včetně konkrétních prvků naleznete v odkazech a v interaktivním blokovém diagramu na stránce Texas Instruments: http://focus.ti.com/docs/solution/folders/print/742.html.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Vector Signal Analyzer
TMS320C6474 SERDES Implementation Guidelines
TRF3703xx Quadrature Modulators Improve Spurious Emission and Save Power in TDD
CDCE62005 as Clock Solution for High-Speed ADCs
Phase Noise Performance and Jitter Cleaning Ability of CDCE72010
A Glossary of Analog-to-Digital Specifications and Performance Characteristics
GC5016 Input Output Mode Application NoteGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO8R - USB - 8x relé
Modul PUSBIO8R patří do skupiny USB relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny osmi výkonovými relé. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007