. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Citlivý drátový odposlech
Citlivý odposlech

Citlivý odposlech

Jedná se o klasické zapojení LM386, které při použití sluchátek poskytuje větší citlivost než lidské ucho.

Schéma zapojení dole na obrázku. V zapojení je použit elektretový mikrofon s integrovaným předzesilovačem, který je napájen přes rezistor R1, který má pro větší citlivost nezvykle velký odpor. Signál z mikrofonu se vede přes oddělovací kondenzátor C2 na vstup IO LM386, jehož zesílení je umocněno použitím kondenzátoru C3. Proto, kdyby se náhodou stalo že by po sestavení obvod kmital, doporučuji snížit zesílení zvýšením odporu rezistoru R2. Výstup signálu je na vývodu č.5 odkud se přes oddělovací kondenzátor vede například do sluchátek, reproduktoru, případně do výkonného zesilovače.
Napájecí napětí je v rozsahu asi od 3V do 15V (podle použitých elektrolytů) a odběr v klidu je asi 20mA.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (14):

Zobrazit starší 30 dnů (14)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M10 QUECTEL
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul M10 firmy QUECTEL, GPRS Class 12, TCP/IP
Termín nepotvrzen od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007