. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
controlSUITE od TI
20. ledna 2010 - 9:57 | Pandatron | controlSUITE od TI | Komentářů: 3  

controlSUITE od TI

Software controlSUITE od TI urychluje vývoj aplikací v reálném čase a poskytuje nástroje pro zjednodušení celého vývojového cyklu.

Texas Instruments včera představil softwarovou knihovnu vývojových nástrojů controlSUITE pro řadu mikrokontrolérů TMS320C2000, která podporuje vývoj aplikací, pracujících v reálném čase. Jde tak o reakci TI na poptávku po více intuitivním a snadno použitelném software pro celý vývojový cyklus.


Obr. 1: Diagram controlSUITE

Volně dostupné příklady, knihovny, aplikační řešení a podpůrné nástroje shrnují více než 15 let zkušeností TI s real-time aplikacemi. Software controlSUITE poskytuje nástroje pro zjednodušení celého vývojového cyklu od podpory vývojových modulů, přes adaptaci aplikací, debugging, testy až po opakované využití vývoje a částí aplikací. Řada příkladů a knihoven je přitom koncipována jako open-source a všechny zdroje jsou vývojářům k dispozici na jednom místě.


Obr. 2: Otázky controlSUITE

Základní vlastnosti a výhody software controlSUITE:

 • Software poskytuje nástroje pro všechny vývojové cykly:
  • Návrh: Návrh základních stavebních kamenů aplikace s využitím intuitivního systému zjednodušuje start, konfiguraci, úkolování i konfiguraci periferií. Vše v rámci IDE Composer Studio™, které funguje napříč různými platformami embedded procesorů TI.
  • Vývoj aplikací: Modulární knihovny dostupné na aplikační úrovni a unikátní nástroje byly zpřístupněny pro real-time systémy. Jejich podpora včetně příkladů s otevřenými zdrojovými kódy umožní snadné naportování do různých aplikací při výrazně kratším čase.
  • Opakované využití: Vývojáři mohou opakovaně využít obsah celé produktové řady a projektu s plným využitím MCU platformy C2000. Tím je splněn požadavek na různé ceny, požadovaný výkon a dostupné periferie pro širokou škálu aplikací.
 • Ovladače zařízení, API, utility, ale i matematické funkce, zpracování signálů a aplikační knihovny umožňují vývojářům soustředit se jen na vlastní funkce aplikace.
 • Jednotné controlSUITE prostředí umožňuje snadnou správu dostupného software a podpory.
 • Přepracovaný instalátor umožňuje volbu pouze vyžadovaných komponent a dává možnost oznámení o aktualizaci nebo i automatickou aktualizaci k odstranění problémů vzájemné kompatibility jednotlivých verzí.
 • Například postupně vytvářený systém řízení motoru umožňuje vývojářům ověřit každou část projektu jednotlivě a značně tak zjednodušit konečné ladění celé aplikace.

V následujícím videoklipu předvede práci s controlSUITE Michael Wei - TMS320C2000 Product Marketing TI:

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Vývojový kit pro High Voltage Motor Control a PFC:
TI představený vývojový kit pro řízení výkonných motorů - High Voltage Motor Control s PFC tvoří jednu z prvních aplikací, založenou na novém software controlSUITE. Komplexní sada přináší návrhářům Open Source hardwarovou a softwarovou platformu pro vývoj pokročilých systémů řízení motorů s digitální korekcí účiníku (PFC). Použit je mikrokontrolér TI řady C2000 Piccolo™. Využitím TI Piccolo F28035 controlCARD je možné poskytnou výstupní výkon až 1,5 kW. Součástí software ControlSUITE je sada dokumentace, popisující krok za krokem digitální korekci účiníku a podrobné příklady řízení Brushless DC (trapézová a sinusová jednotka), AC indukčních nebo synchronních motorů s permanentním magnetem v senzorové či bezsenzorové konfiguraci.


Obr. 3: High Voltage Digital Motor Control & PFC Reference Design Kit - TMDSHVMTRPFCKIT

Dostupnost a cena:
Software controlSUITE je k dispozici zcela zdarma, k okamžitému použití na adrese www.ti.com/cs_controlsuite-pr. Zpočátku jsou dostupné aplikační knihovny zaměřeny především na řízení motorů, ale další aplikace, jako jsou digitální zdroje, power line modemy PLC či řízení LED osvětlení budou doplněny v průběhu roku. High Voltage Digital Motor Control & PFC Reference Design Kit (TMDSHVMTRPFCKIT) je již nyní k dispozici v ceně 599 USD na adrese www.ti.com/cs_hvmckit-estore-pr.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

controlSUITE software
controlSUITE Getting Started Guide

High Voltage Digital Motor Control Kit tool folder
Video overview of controlSUITE
Motor control whitepapers
TI's microcontroller portfolio
C2000 motor control solutions
TI eStoreGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (3):

Zobrazit starší 30 dnů (3)...

host
3. Dne 20. 01. 2010 v 14:18 zaslal host
Bez titulku
Tohle bude ale lepší na spolupráci na větších projektech, než na "laborování". Ta virtuální laboratoř je spíš pro studenty.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PXC72 - Vývojový modul pro XC9572XL
Malý vývojový modul pro CPLD XC9572XL společnosti Xilinx. Na modulu je umístěn i regulátor, generátor hodin, tlačítko a čtyři LED.
Skladem od 398 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007