. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
TSMC zvyšuje kapitálové výdaje
20. ledna 2010 - 14:42 | Pandatron | TSMC zvyšuje kapitálové výdaje   verze pro tisk

TSMC zvyšuje kapitálové výdaje

Jak se dalo očekávat, vedoucí asijský producent polovodičových obvodů - Taiwan Semiconductor Manufacturing Co Ltd (TSMC) plánuje v tomto roce zvýšit své kapitálové výdaje ze zhruba 2,9 miliard dolarů v roce 2009. Zpráva vyplývá z mnoha diskusí a slov předsedy představenstva a generálního ředitele TSMC Morrise Changa.

Ve svém projevu na business forum prozradil Chang plány TSMC navýšit podporu výzkumu a vývoje v roce 2010 o 25 procent na přibližně 850 milionů dolarů. Zároveň dojde k růstu rozpočtu celkových kapitálových výdajů, ve srovnání s loňským rokem. Zpráva se opírá o informace uveřejněné na Wall Street Journal a dalších zpravodajských serverech.

Chang také řekl, že TSMC je připravena zahájit expanzi jednoho ze svých 300 mm výrobních závodů v Hsinchu, Taiwan. Proběhnout by tak mělo v souvislosti s očekávanou masovou výrobou čipů ve třetím čtvrtletí 2010.

V prohlášení dále TSMC uvádí i svůj záměr, využít Fab12, Phase 5 jako základnu pro výzkum a vývoj 22 nm a pokročilejší výrobní technologie. V plánu je přitom využití 28 nm výrobní technologie v produkčním objemu nejpozději ve čtvrtém čtvrtletí 2010.

Více informací na: http://www.tsmc.com/english/default.htmGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007