. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Jednočipový AISG transceiver
21. ledna 2010 - 9:34 | Pandatron | Jednočipový AISG transceiver | Komentářů: 3  

Jednočipový AISG transceiver

Jednočipový transceiver kompatibilní se specifikací AISG vyžaduje až 100x menší plochu než jeho diskrétní provedení.

Maxim Integrated Products představil obvod MAX9947, plně integrovaný AISG kompatibilní transceiver. Jednočipové řešení spojuje vysílač, přijímač a aktivní filtr do 3 x 3 mm TQFN pouzdra, které je tak až 100x menší, než obdobné diskrétní řešení. Kromě toho transceiver poskytuje funkci autodirection, usnadňující vstup na sběrnici RS485. Tím je umožněna instalace samostatného obvodu i do antény vysílače bez potřeby mikrokontroléru. Vysoká integrace MAX9947 značně zjednodušuje návrh AISG kompatibilních základnových stanic a zařízení montovaných na vysílací věže.


Obr. 1: Blokový diagram obvodu MAX9947

Základní vlastnosti MAX9947:

  • Přijímač nabízí široký dynamický vstupní rozsah -15 až +5 dBm při 50 ohmech
  • Rezistorem nastavitelný výstupní výkon (+7 až +12 dBm) umožňuje náhradu ztrát na přívodním kabelu
  • AISG kompatibilní výstup
  • Funkce Autodirection umožňuje řízení přes RS485 i bez použití mikrokontroléru
  • Podpora všech AISG rychlostí: 9,6, 38,4 a 115,2 kbps
  • Integrovaný pásmový filtr soustředěný kolem frekvence 2 176 MHz
  • Napájecí napětí 3,0 až 5,5 V
  • Malé rozměry pouze TQFN-16 (3 x 3 mm)

AISG kompatibilní řešení jsou rozhodujícím článkem pro 3G infrastruktury:
Třetí generace bezdrátových sítí - 3G, byly vyvinuty s cílem poskytnout vysokorychlostní datové služby, požadované smarthnony a náročnými aplikacemi. Přesto, především zavádění této infrastruktury je velmi nákladné a proto pokrytí je v řadě oblastí stále nedostatečné.

Pro řešení řady problémů byla sestavena skupina Antenna Interface Standards Group (AISG), která vyvinula protokol rozhraní, umožňující realizaci inteligentních anténních systémů. Specifikace AISG poskytuje základ pro dálkové ovládání a monitorování bezdrátové infrastruktury a možnost dynamicky optimalizovat síť na základě proměnlivých požadavků na pokrytí.


Obr. 2: Jednočipový transceiver MAX9947

Jednočipové řešení urychluje implementaci AISG:
AISG transceivery mohou být realizovány diskrétně, pomocí libovolného počtu komponent a metod. Mohou používat aktivní nebo pasivní filtry, různé metody pro OOK modulaci a demodulaci, logiku pro propojení se sběrnicí, zesilovače a v některých případech i ADC.

MAX9947 však přináší maximálně kompaktní, jednočipové řešení. Obvod v jediném pouzdře integruje vysílač, přijímač i aktivní filtr, což designerům umožňuje zcela se vyhnout problémům s návrhem složitého diskrétního řešení a výrazné zkrácení doby potřebné pro uvedení zařízení na trh.

Vysílač dále kombinuje OOK modulátor, pásmový filtr, který je kompatibilní s frekvenčním spektrem AISG a výstupní zesilovač. Přijímač obsahuje pásmový filtr, operující kolem středu frekvenčního pásma 2 176 MHz se šířkou 200 kHz, ale také OOK demodulátor a komparátor pro rekonstrukci digitálního signálu. Automatické řízení směru dat poskytuje základ pro řízení obvodu prostřednictvím sběrnice RS485, například při přímém umístění na anténní stožár, bez nutnosti použití mikrokontroléru.

Dostupnost a cena:
Obvody MAX9947 jsou dostupné v provedení pro povrchovou montáž v pouzdře typu TQFN-16 s rozměry 3 x 3 mm. Rozšířený rozsah provozních teplot od -40 °C do +85 °C umožňuje snadné použití obvodů i v extrémních podmínkách. V současné chvíli jsou dostupná vzorková množství obvodů, přičemž jejich cena byla stanovena na 4.25 USD při 1 000 ks.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů

MAX9947 - AISG Integrated Transceiver
Single-chip AISG-compliant transceiver is 100x smaller than discrete designs
MAX9947 QuickView Data SheetGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (3):

Zobrazit starší 30 dnů (3)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232S - převodník USB-RS232, modul
Modul s obvodem CP2102 od Silicon Labs - převodník USB/RS232 Full pro vývoj a malosériovou výrobu.
od 240 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007