. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
USA si posvítí na program Energy Star
22. ledna 2010 - 10:44 | Pandatron | USA si posvítí na program Energy Star   verze pro tisk

USA si posvítí na program Energy Star

U.S. Department of Energy hodlá začít provádět své vlastní testy produktů, zda jsou skutečně v souladu s programem Energy Star. Tento krok je zatím posledním činem v širším rámci iniciativy Obamovy administrativy a má za úkol zakročit proti elektronickému průmyslu, který je často velmi laxní k dodržování programu energetické účinnosti.

Asi 60 kategorií od ledniček po počítačové servery jsou v současné době zahrnuty v celosvětovém programu Energy Star. Program stanovuje limity na využívání energie a nabízí reprezentativní logo a zákazníkům záruku o účinnosti produktu.

Již v říjnu minulého roku přitom tamější ministerstvo oznámilo vytvoření týmu pro dohled nad tímto programem. \"Energetická účinnost a program Energy Star mají v rámci Obamovy vlády vysokou prioritu, neboť šetří peníze a pomáhají omezit klimatické změny,\" řekl mluvčí ministerstva energetiky.

Ministerstvo je přitom smluvím zákazníkem u řady malých a nezávislých laboratoří, které tak budou provádět testování shody s programem Energy Star a dodržování proklamovaných hodnot. Samotné ministerstvo bude přitom dohlížet nad úsilím a provede vyhlášení prvních výsledků \"v příštích několika týdnech či měsíců,\" uvedla mluvčí.

Více informací na: http://www.energystar.govGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007