. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ČR potřebuje dvojnásobek absolventů mikroelektroniky

ČR potřebuje dvojnásobek absolventů mikroelektroniky

Zlákat víc středoškoláků pro studium mikroelektroniky - cíl akce agentury CzechInvest, konané minulý týden na ČVUT.

V České republice chybí absolventi studia mikroelektroniky. V současné době tento obor dokončí kolem 60 až 80 studentů ročně. Podle firem, které v mikroelektronice v ČR podnikají, by jich ideálně měla být alespoň stovka. Agentura CzechInvest proto minulý týden uspořádala v prostorách ČVUT již druhou akci, na které středoškolákům představovala to nejlepší, co tento obor u nás nabízí.

„Herní konzole Xbox 360 a PlayStation, většina mobilních telefonů Nokia nebo třeba hodinky Swatch – ty všechny řídí integrované obvody navržené a vyrobené v České republice. Specialistů, kteří to svedou, ovšem přinejmenším nepřibývá,“ vysvětluje důvody pro uspořádání akce Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

„Právě v oblastech, jako je výzkum a vývoj polovodičů, je počet talentovaných absolventů vysokých škol klíčovým ukazatelem, podle kterého si společnosti vybírají, ve které zemi budou investovat. Proto tyto akce pořádáme,“ říká Jakub Ruml, specialista agentury CzechInvest pro elektrotechniku.

Setkání na ČVUT se zúčastnily společnosti ON Semiconductor, STMicroelectronics, ASICentrum a Texas Instruments. Představila se i katedra mikroelektroniky brněnského VUT.

Největším investorem, který dnes u nás v mikroelektronice působí, je společnost ON Semiconductor. V České republice má vlastní výzkum a vývoj, designérské centrum i výrobu, včetně produkce monokrystalů křemíku i finálních integrovaných obvodů. Francouzsko-italský koncern STMicroelectronics má v Praze své největší design centrum ve střední a východní Evropě, ve kterém pracuje necelých 200 specialistů. Věnují se především návrhům elektroniky pro automobilový průmysl. ASICentrum je původem české návrhářské studio, které se nedávno stalo součástí skupiny SWATCH. Poslední ze zúčastněných, Texas Instruments, má v České republice obchodní zastoupení.

Podle Českého statistického úřadu u nás v elektrotechnickém průmyslu včetně mikroelektroniky působí 1 200 společností, které zaměstnávají 163 tisíc lidí. Tržby odvětví dosahují 450 miliard korun a na celkové produkci veškerého průmyslu v České republice se tak podílí 14,6 procenty.

Odkazy & Download:
Domovská stránka CzechInvestu
ČR potřebuje dvojnásobek absolventů mikroelektroniky
CzechAcceleratorGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 26. 01. 2010 v 13:11 zaslal host
Bez titulku
To by člověk neřekl, že tu toho tolik. Dřív byla Tesla, kterou znal každý ale teď je tu řada jiných firem, které nezná nikdo.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr a vlhkoměr
Digitální USB teploměr a vlhkoměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007