. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Aplikace Paint Brush v FPGA
3. února 2010 - 8:29 | Pandatron | Aplikace Paint Brush v FPGA | Komentářů: 7  

Aplikace Paint Brush v FPGA

Cílem projektu je využít obvod ISP1362 a NIOS II CPU pro zajištění detekce pohybu myši a VGA rozhraní se snahou implementovat aplikaci Paint Brush (Malování) pomocí Cyclone II FPGA z desky Altera DE2 board.

Cílem projektu je zobrazení grafické aplikace na VGA monitoru a použití myši pro její ovládání. VGA rozhraní je řešeno využitím VGA Controller v hardware. Myš je připojena přes USB port s využitím obvodu ISP1362 z DE2 board. Příslušný ovladač je zajištěn přímo v software, pomocí NIOS II IDE. Kompletní funkce malování štětcem a realizace různých tvarů na pracovní ploše programu je zajištěna s využitím grafických algoritmů.


Obr. 1: Blokové schéma obvodu ISP1362

Bresenhamův algoritmus je využíván pro čáru a kreslení kružnic. Edge fill algoritmus slouží k detekci hran uzavřených prvků a plnění barvami uvnitř jeho hranic. Naproti tomu technika Fencing je využívána ke snížení skenované oblasti. Tím dochází k poklesu počtu pixelů pro každý polygon barevné výplně a dosažení vyšší rychlosti a výkonu.

K dispozici jsou některé ze standardních nástrojů, které umožňují kreslení štětcem bodu, úsečky, čtverce, kruhu a polygonu. Dále jsou k dispozici nástroje jako je guma, barva ve spreji, obarvení výplně, volba barvy, vymazání kreslící oblasti a různé další možnosti v barevné paletě v dolní části obrazovky. Funkce jednotlivých ikon je po kliknutí zobrazena i na LCD displeji desky DE2.


Obr. 2: Okno aplikace ve výchozím VGA rozlišení

Další využití aplikace a s ní spojených algoritmů je pro generování plně barevné 2D a 3D grafiky v aplikacích spotřební i průmyslové techniky. Jelikož je celá aplikace řešena prostřednictvím operačního systému NIOS II CPU, tvořeného uvnitř obvodu FPGA, je možnost využití algoritmů v jednočipových systémech.

Odkazy & Download:
Domovská stránka projektu Paint Brush Application
High Level Design
Hardware
Software
InterfaceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (7):

Zobrazit starší 30 dnů (7)...

host
7. Dne 08. 02. 2010 v 09:51 zaslal host
Bez titulku
A kdy je budou mít v sobě ?


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
BC-NBK AUREL
Přijímač AM 433.92MHz, BW=1,2MHz, -97dBm,+5V/3mA
od 83 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007