. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
LeCroy’s WaveMaster 830 Zi 30-GHz digital scope
3. února 2010 - 11:35 | Pandatron | LeCroy’s WaveMaster 830 Zi 30-GHz digital scope | Komentářů: 6  

LeCroy’s WaveMaster 830 Zi 30-GHz digital scope

Pokud by se měl zvolit jediný nástroj, který je nezbytný pro každého vývojáře elektronických aplikací, byl by to zcela jistě osciloskop. Jeho schopnosti umožňují doslova vidět neviditelné, pochopit, jak se teorie stává realitou a sledovat, jak se elektrony chovají v samotném obvodu, který navrhujeme.

Dnes se však pracuje s mnohem vyššími kmitočty, než před nějakými deseti lety a současné aplikace se navíc musí dostat na trh mnohem rychleji, než kdykoliv předtím. Navíc se jen málokdy pracuje s periodickými signály a tomu musí být přizpůsobené i vzorkování použitých osciloskopů. Stále častěji jsou tak při vývoji využívány tzv. real-time digitální osciloskopy, kterými lze zachytit úplné průběhy signálů při jediném průchodu.

Pro nejnáročnější aplikace je určen nový real-time osciloskop společnosti LeCroy s označením WaveMaster 830 Zi digital oscilloscope. Jedná se o první a zároveň jediný světově dostupný osciloskop s real-time šířkou pásma 30 GHz!

Pro dosažení 30 GHz reálné vzorkovací frekvence je u systému 830 využita tzv. digital bandwidth interleaving (DBI) technologie. Již dříve patentovaná firmou LeCroy. DBI využívá vysokofrekveční obvodovou techniku pro konverzi vysokofrekvenčního pásma směrem dolů a současném vedení jak vysoké tak nízké frekvence na samostatné front-end zesilovače a obvody ADC. Získané dvě složky jsou následně zkombinovány použitím digitálního zpracování signálu.

Výhodou této metody je, že použité front-end zesilovače jsou vždy ve svých jmenovitých frekvenčních pásmech a nevzniká zde ani nežádoucí elektromagnetické rušení nebo zkreslení signálů. Jednoduchým způsobem je tak možné základní 16 GHz šířku pásma u křemíkově-germaniových prvků zdvojnásobit na 30 GHz při zachování vysokého odstupu signálu od šumu.

S WaveMaster 830 Zi se z LeCroy stala světová jednička v oblasti real-time osciloskopů s velkou šířkou pásma a překonala tak i své největší konkurenty Coloradoan a Oregonian. Význam tohoto úspěchu je podtrhován i skutečností, že ani jiní producenti osciloskopů nebyli schopni představit konkurenceschopný výrobek v minulém roce.

Základní cena osciloskopů z řady WaveMaster 8 Zi je 65 490 USD. Pro více informací o WaveMaster 830 Zi a dalších produktech LeCroy kontaktujte prosím výrobce.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů
WaveMaster 8 Zi Oscilloscopes
WaveMaster 8 Zi Product LineGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (6):

Zobrazit starší 30 dnů (6)...

host
6. Dne 04. 02. 2010 v 17:36 zaslal host
Bez titulku
Mám pulzní děje které odezní do 30fs. S tímto přístrojem jsem si ale ani neškrtnul.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO1R - Multifunkční relé s USB rozhraním
Multifunkční relé s USB rozhraním - PUSBIO1R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007