. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Jak na rozhraní TFT displeje
11. února 2010 - 8:09 | Pandatron | Jak na rozhraní TFT displeje | Komentářů: 0  

Jak na rozhraní TFT displeje

Prezentace společnosti Microchip, zaměřená na rozhraní pro moderní TFT displeje s obvody 16- a 32-bit mikrokontrolérů.

Na mezinárodním veletrhu embedded world 2010, konaném začátkem března v Německu, uvedou zástupci společnosti Microchip prezentaci zaměřenou na rozhraní k TFT displeji pro obvody 16- a 32-bit MCU. Prezentace bude zaměřena na praktické aspekty využití rozhraní k moderním QVGA Thin-Film Transistor (TFT) displejům u 16- a 32-bitových mikrokontrolérů. Podle recenzovaných informací bude prezentován nejen přehled dostupných možností, ale i konkrétní informace o udržení výkonu, náročnosti a ceny konečné aplikace. Zvláštní pozornost bude věnována i nejnovějším trendům v průmyslovém odvětví a možnostem pro embedded aplikace.

Aktivní diskuze bude zaměřena na srovnání kladů a záporů inteligentních TFT displejů a klasických LCD, stejně jako jejich vlastnostem z pohledu využití grafického kontroléru a jeho integrované varianty. Kromě toho bude provedeno srovnání sériové, paralelní (8080 bus) a RGB direct-drive sběrnice s jinými možnostmi připojení. Při hodnocení paralelní sběrnice dojde k zaměření na využití 8- a 16-bitových paralelních portů a jejich provoz v režimu DMA.

Jedním z nejdůležitějších faktorů použití TFT displejů v moderních embedded aplikacích je dosažitelný výkon. S tím poté související obnovovací frekvence i podpora alespoň základních animací. Mezi další faktory patří samozřejmě i jednoduchá implementace, nízký příkon a celková cena systému. Prezentovány tak budou i zcela konkrétní praktické příklady návrhů, založených na 16- a 32-bitových mikrokontrolérech, zejména s ohledem na odpovídající vývojové platformy a příklady moderních grafických knihoven.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Microchip
Přehled distributorů

How to Interface 16- and 32-bit MCUs to Modern Thin-Film Transistor (TFT) DisplaysGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M10 QUECTEL
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul M10 firmy QUECTEL, GPRS Class 12, TCP/IP
Termín nepotvrzen od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007