. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
WirelessHART od společnosti Siemens
15. února 2010 - 8:20 | Pandatron | WirelessHART od společnosti Siemens | Komentářů: 0  

WirelessHART od společnosti Siemens

Siemens přichází s prvními přístroji do sítí WirelessHART pro bezdrátovou komunikaci v průmyslu s možností připojení sítě k průmyslovému Ethernetu a podpůrnému software.

Společnost Siemens uvádí na trh první produkty pro síť WirelessHART. Do nové skupiny přístrojů patří převodníky provozních veličin, modul pro připojení sítě k průmyslovému Ethernetu a podpůrný software. V přípravě je dále adaptér pro provozní přístroje.

Nový převodník tlaku Sitrans P280 i nový převodník teploty Sitrans TF280 se vyznačují rozhraním WirelessHART a grafickým displejem s podsvětlením. Přístroje se snadno ovládají pomocí tlačítek. Vestavěná baterie dodává převodníku potřebnou energii po dobu delší než pět let, na displeji je indikace počtu dní zbývajících do vyčerpání její kapacity. Všechny ostatní provozní přístroje značky Siemens, které rozhraní WirelessHART nemají, lze do této bezdrátové sítě začlenit pomocí adaptéru Sitrans AW200. Adaptér má vestavěnou baterii, která současně napájí i připojený provozní přístroj. Při použití externího napájecího zdroje lze k adaptéru AW200 současně připojit až čtyři běžné provozní přístroje.

Nový modul IE/WSN-PA Link spravuje síť WirelessHART se všemi jejími účastnickými uzly a zajišťuje její spojení s automatizačními a řídicími systémy na bázi produktů řady Simatic prostřednictvím průmyslového Ethernetu. IE/WSN-PA Link se snadno konfiguruje pomocí vestavěného webového serveru. Převodníky i adaptér se uvádějí do provozu a obsluhují prostřednictvím softwarového nástroje Simatic PDM (Process Device Manager), který umožňuje tyto přístroje jednoduše a rychle nastavit v interaktivním grafickém prostředí. Diagnostické údaje, včetně údajů z provozních přístrojů připojených bezdrátově přes adaptér, lze přehledně zobrazit na stanici sloužící k údržbě pomocí softwaru Sitrans MDS (Maintenance Diagnostic Station).

Nová skupina produktů pro síť WirelessHART je výsledkem spolupráce společnosti Siemens s organizací HART Communication Foundation (HCF). Standard WirelessHART, vyvinutý organizací HCF za účasti společnosti Siemens, je první průmyslový standard pro bezdrátovou komunikaci na úrovni provozu určený k použití při řízení spojitých technologických procesů. Společnost Siemens hrála jako člen organizace HCF od počátku jejího působení při vývoji standardu WirelessHART významnou roli. Přispěla zejména svým komplexním know-how a rozsáhlými zkušenostmi v oborech automatizace spojitých výrob a bezdrátové komunikace.

Nové komponenty pro síť WirelessHART jsou nedílnou součástí nabídky společnosti Siemens v oblasti bezdrátové komunikace pro nejrůznější odvětví průmyslu. Nabídka v této oblasti pokrývá rozmanité požadavky průmyslu na frekvenční pásmo, spotřebu energie, funkční a informační bezpečnost, dostupnost, dosah, přenosovou rychlost atd.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyce
HART Communication Protocol and Foundation
WirelessHART (Wikipedia)GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGSM-SIM900: GSM/GPRS modul SIM900
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul s SIM900 firmy SIMCom a podporou SMS, MMS, GPRS Class 10, TCP/IP, FTP a dalších.
Skladem od 790 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007