. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Sériové MRAM ve standardním provedení
16. února 2010 - 8:53 | Pandatron | Sériové MRAM ve standardním provedení | Komentářů: 2  

Sériové MRAM ve standardním provedení

Everspin Technologies představuje novou řadu pamětí typu MRAM s kapacitami až 1 MB a širokým rozsahem provozních teplot.

Řada MR25H obvodů firmy Everspin Technologies, Chandler, AZ tvoří sériové nonvolatile paměti typu MRAM. Obvody jsou dostupné ve standardním provedení s kapacitou 256 kB, 512 kB a 1 MB a maximální hodinovou frekvencí 40 MHz.


Obr. 1: Blokové schéma obvodu MR25H10 s kapacitou 1 MB

Základní vlastnosti:

  • Zápis bez zpoždění
  • Žádné omezení počtu zápisů
  • Garantované uchování dat po dobu více než 20 let
  • Automatická ochrana dat při ztrátě napájecího napětí
  • Rychlá, jednoduchá komunikace prostřednictvím SPI s hodinovou frekvencí až 40 MHz
  • Rozsah napájecího napětí 2,7 až 3,6 V
  • Velmi nízký proud v režimu spánku nepřekračuje hodnotu 3 µA
  • Dostupné i pro průmyslový a automobilový teplotní rozsah
  • Malé provedení typu DFN-8
  • Možnost přímé náhrady za sériové EEPROM, Flash a FeRAM

Paměti MRAM - Magnetoresistive Random Access Memory jsou obecně označovány za nástupce dnes nejrozšířenějších polovodičových nonvolatile pamětí Flash, přičemž v budoucnu není vyloučeno ani nahrazení klasických pamětí RAM. Jejich přední výhodou je, že neztratí informace po odpojení od zdroje energie, přičemž mají nižší energetické nároky, vysokou rychlost (tedy zápis bez prodlevy) a v neposlední řadě je jejich nespornou výhodou i nízká výrobní cena. U pamětí MRAM se využije stejného principu spinových ventilů, jako je tomu například u harddisků. Tedy dvě vrstvy feromagnetického kovu, mezi kterými je nemagnetický kov. Uplatnění techniky spinových ventilů v polovodičové oblasti se věnují i na Fyzikálním ústavu v České republice, viz například článek Spintronika v PN přechodech.

Obvody řady MR25H jsou dostupné v sériovém provedení v kapacitách do 1 MB. Maximální rychlost integrované SPI sběrnice je 40 MHz, přičemž přímý zápis je možný i při této rychlosti. Mezi další výhody poté patří neomezený počet zápisů a doba uchování dat bez napájecího napětí více než 20 let.


Obr. 2: Ukázka power-up sekvence

V kapacitách 256 kB, 512 kB a 1 MB pracují obvody při nízkém napájecím napětí 2,7 až 3,6 V s příkonem jen 3 uA v režimu spánku.

Obvody MR25H jsou ideální pro aplikace s opakovanou změnou uložených dat a omezeným počtem dostupných pinů, jako jsou mobilní telefony a multimediální přehrávače, ale i průmyslové, měřící a automobilové aplikace. Jejich masivnímu nasazení přispívají i široké rozsahy provozních teplot, dostupné v komerčním (0 °C až +70 °C), průmyslovém (-40 °C až +85 °C) a automobilovém provedení (-40 °C až +125 °C).

Dostupnost a cena:
Obvody MR25H jsou dostupné ve standardním provedení pro povrchovou montáž typu DFN-8 s rozměry 5 x 6 mm. Cena u 1 MB verze s označením MR25H10 je stanovena na 3.10 USD při 100 000 ks, přičemž obvody celé řady jsou již nyní k dispozici.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Everspin Technologies expands MRAM portfolio by introducing family of serial interface products
Informace o obvodu MR25H10
Spintronika v PN přechodechGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...

host
2. Dne 17. 02. 2010 v 12:08 zaslal host
Bez titulku
Že by konečně reálná náhrada za eeprom a flash? Škoda že je zatím jejich cena dost vysoká, ale pokud je to jen začátek, dá se jistě očekávat její snižování.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TX-SAW 433MHz
Vysílač AM 433.92MHz, SAW, max. 15dBm, +5V
od 113 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007