. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
NI CompactDAQ pro sběr dat
18. února 2010 - 7:46 | Pandatron | NI CompactDAQ pro sběr dat | Komentářů: 0  

NI CompactDAQ pro sběr dat

National Instruments představuje nové základny NI CompactDAQ se sběrnicí USB pro malé a přenosné systémy pro sběr dat. Nové základny se čtyřmi či osmi sloty NI cDAQ-9174 a cDAQ-9178 umožňují pokročilá měření s různými senzory.

Společnost National Instruments oznámila uvedení NI CompactDAQ základny NI cDAQ-9174 se čtyřmi sloty a NI cDAQ-9178 s osmi sloty. Jedná se o pokročilé verze oblíbených základen NI CompactDAQ uvedených v roce 2006. Tyto dvě nové základny zachovávají stejnou funkcionalitu jako původní základna a zároveň přidávají možnost využití menší čtyřslotové základny, schopnost provádět měření pomocí různých senzorů s různými rychlostmi vzorkování, přidávají dva vestavěné BNC konektory pro externí spouštění a čtyři pokročilé čítače. Tyto funkce, spolu s ovladačem a obslužným měřicím softwarem NI-DAQmx pro grafické programovací a vývojové prostředí NI LabVIEW, usnadňují programování systému NI CompactDAQ a činí jej ještě vhodnějším pro systémy pro sběr dat ze smíšených signálů.

NI nabízí více než 50 modulů řady C, které lze používat v systémech NI CompactDAQ pro měření veličin, jako je teplota, deformace, napětí, proud, zvuk a vibrace. Menší rozměry modulu cDAQ-9174 šetří místo a umožňují tak měřit až 128 kanálů v systému s rozměry 16 x 9 x 9 cm s náklady pouhých 31 USD na kanál.

V nových základnách cDAQ-9174 a cDAQ-9178 mohou technici využívat různé rychlosti pro vzorkování analogových vstupů NI modulů řady C, na rozdíl od základny cDAQ-9172 s jedinou rychlostí vzorkování. Tato funkce usnadňuje programování a umožňuje oddělení měření s nízkou rychlostí vzorkování od měření s vysokou rychlostí, a tím odpadá nutnost použití převzorkování či decimace nadbytečných dat. Kromě snadnějšího vývoje softwaru je vícenásobné časování optimalizováno pro zpracování na více procesorových jádrech – každé volání časovacího jádra ovladače může být zpracováno v samostatné smyčce, čímž se maximalizuje využití jader procesoru a urychluje zpracování dat.

Základny cDAQ-9178 s osmi sloty obsahují dva BNC konektory pro externí spouštění. S tímto externím spouštěním mohou technici synchronizovat systém NI CompactDAQ s externími zařízeními či jiným NI systémem bez nutnosti instalace a připojování digitálního modulu, což usnadňuje a zlevňuje synchronizaci více systémů.


Obr. 1: CompactDAQ se softwarem NI LabVIEW a DAQ Assistant poskytuje jeden z nejjednodušších způsobů zobrazení dat z externích zařízení

Nové základny NI CompactDAQ obsahují čtyři pokročilé čítače, což je dvakrát více, než u základny cDAQ-9172. Na původních základnách vyžadovaly některé operace s čítači, jako generování konečné posloupnosti pulzů, použití dvou čítačů. Při použití těchto dvou nových základen je díky pokročilejší technologii čítačů pro mnoho z těchto operací potřebný pouze jeden čítač a tak mají technici k dispozici více čítačů pro další měření.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů
National Instruments Introduces LabVIEW Robotics 2009 for Designing Sophisticated Robotics Control Systems

Informace o NI cDAQ-9174
Informace o NI cDAQ-9178
Ovladač a obslužný měřicí softwar NI-DAQmxGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TK4100ISO-CARD
ISO karta pro RFID R/O s frekvencí 125kHz ve standardu TK4100
Skladem od 8 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007