. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Bezdrátové senzorové sítě nové generace
26. února 2010 - 7:36 | Pandatron | Bezdrátové senzorové sítě nové generace | Komentářů: 0  

Bezdrátové senzorové sítě nové generace

Bezdrátové senzorové sítě - Wireless Sensor Networks (WSN), tedy sítě s libovolnou konfigurací a vlastním směrováním, mají obrovský potenciál v průmyslových, vojenských a mnoha dalších odvětvích. Ve své zprávě tak uvádí Dr. Peter Harrop, Chairman, IDTechEx.

I když výrazný růst prodeje byl nyní značně utlumen globální hospodářskou situací, je dále předpokládán velký skok v jejich nasazování i dalším vývoji. Velký pokrok závisí na standardech a splnění více než dvaceti let životnosti. Nová IDTechEx zpráva "Wireless Sensor Networks 2010-2020" (www.IDTechEx.com/wsn) čerpá informace z mnoha úspěšných instalací, provedených v loňském roce. Podle nich se dá v současném roce předpokládat rozvoj dalších, především složitějších norem se zvláštním zaměřením na technologii WirelessHART.

WirelessHART je otevřený standard síťové technologie, vyvinutý společností HART Communication Foundation. Protokol využívá časovou synchronizaci, následnou organizaci a další moderní technologie. V současné době je provozován v ISM pásmu 2,4 GHz, pomocí standardu IEEE 802.15.4 a zdá se být dobrou volbou pro procesy v odvětví v krátkodobém a střednědlouhém horizontu. WirelessHART se tak ukazuje být vhodnou alternativou k ISA 100.11a pro stále širší pole aplikací.

Uvedená zpráva dále zkoumá nedávné úspěchy řady odborníků na ZigBee a navazující řešení, které rovněž stojí za vhodnou alternativou do budoucích aplikací. Problém nadměrné spotřeby, který trápí komunikační uzly a přijímače obou forem je i nadále řešitelný. Jedním z možných řešení je průběžné získávání další energie, což ve své podstatě pomáhá snížit aktuální spotřebu z konvenčních zdrojů, nebo je zkoumána úprava vlastního komunikačního protokolu či samotných obvodů. Pokud se jedná o baterie, jsou v současné době dostupné již typy Lithium-Thionyl-Chloride, umožňující za určitých okolností životnost až 20 let na jediné nabití. Mnohem atraktivnější jsou však systémy Energy Harvesting, zmíněné například v článku Návrh systému Energy Harvesting či při recenzi obvodu LTC3108 - Step-Up pracující od 20 mV.

Zpráva IDTechEx se dále zabývá otázkami - U jakých bateriových systémů je zaručeno 20 let života? Jaké jsou nejoptimálnější typy baterií a jaké jsou k dispozici technologie, které přijdou v příštích deseti letech? Jaké jsou alternativy k bateriím? Které z oblíbených technologií systémů Energy Harvesting jsou vhodné k použití - fotovoltaické, elektrodynamické, termoelektrické nebo piezoelektrické systémy? Jaké jsou dosažitelné výsledky při jejich kombinovaném použití? Které aplikační odvětví WSN mají největší potenciál a jaké překážky zatím brání jejich masivnímu nasazení? A řadou dalších otázek, doplněných vždy o bohaté analýzy provedených WSN projektů a rozpracovaných programů, včetně vytváření lepších WSN složek a profilů mnoha dodavatelů.

Těmto a dalším tématům se bude věnovat největší kdy konaná akce na toto téma, pořádaná IDTechEx v Mnichově ve dnech 26 - 27 května. Akce Energy Harvesting & Storage Europe and Wireless Sensor Networks & RTLS 2010 se zúčastní firmy SNCF, General Electric, Philips, NASA, Northrop Grumman a samozřejmě mnoho dalších. Navíc zde bude i řada koncových uživatelů prezentovat své potřeby a zkušenosti. Druhý den akce bude zaměřen obecně na všechny technologie. Pro více informací navštivte stránku www.IDTechEx.com/Munich.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Wireless Sensor Networks 2009-2019
Energy Harvesting & StorageGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO8R - USB - 8x relé
Modul PUSBIO8R patří do skupiny USB relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny osmi výkonovými relé. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007