. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nové systémy s procesory POWER7
1. března 2010 - 7:54 | Pandatron | Nové systémy s procesory POWER7 | Komentářů: 0  

Nové systémy s procesory POWER7

Minimalizujte složitost, zvyšte účinnost, automatizujte procesy, snižte spotřebu elektřiny a zajistěte si snadné možnosti rozšiřování: toto jsou jediné důležité činitele v kontextu budování chytřejší planety.

Platforma POWER7 Systems poskytuje bezprecedentní výkon v oblasti transakční i výpočetní propustnosti a ve srovnání s platformou POWER6 poskytuje vyšší výkon na procesorové jádro a vyšší výkon na jeden Watt elektrického příkonu. Tyto nové systémy jsou vybaveny pokročilými vícejádrovými procesory vyrobenými technologií 45 nanometrů, jejichž taktovací frekvence překračuje hodnotu 4,1 GHz, s až osmi procesorovými jádry na jeden soket a čtyřmi vlákny na procerové jádro poskytují až čtyřnásobný výkon, čtyřnásobnou výpočetní kapacitu a trojnásobný výkon na jeden Watt elektrického příkonu ve srovnání se systémy s procesory POWER6.

Platforma Power bezproblémově vyvažuje stovky pracovních zátěží
Kvůli dosažení maximálního výkonu systému i jeho virtuálních strojů jsou nové systémy vybavené procesory POWER7 navrženy s použitím technologií pro optimalizaci pracovní zátěže. Nová technologie Intelligent Threads dynamicky přepíná počet procesorových vláken za účelem zajištění optimálního výkonu pro různé pracovní zátěže. Režim TurboCore™ poskytuje možnost optimalizace systému z pohledu frekvence procesoru a využití mezipaměti, a zajišťuje tak maximální výkon jednotlivých procesorových jader pro databázové a transakční pracovní zátěže. Technologie Active Memory™ Expansion pomáhá snížit náklady na operační paměť zpřístupněním možnosti logického rozšíření fyzické paměti až o 100 procent pro určité pracovní zátěže, jako je například systém SAP.

Power pracuje při vytížení přes 90%
Chytřejší systémy jsou navrženy pro rozšiřitelnou virtualizaci. Systémy POWER7 Systems umožňují masivní konsolidaci pracovních zátěží za účelem maximálního vytížení systémů a efektivnosti nákladů. Virtualizační software IBM PowerVM a VMControl plánuje podporu až jednoho tisíce virtuálních strojů pro pracovní zátěže na operačních systémech AIX, IBM i a Linux na jediném systému POWER7. PowerVM Live Partition Mobility podnikům umožňuje vyhnout se řadě plánovaných odstávek snadnou migrací aplikací mezi systémy POWER6 a POWER7 Systems.

Power umožňuje správu prostřednictvím jediné konzoly
IBM Systems Director poskytuje rozšířenou správu platformy fyzických a virtuálních serverů. Nový produkt IBM Systems Director Editions poskytuje široký výběr balíků snadno použitelných nástrojů automatizované správy, včetně schopnosti správy meziplatformové virtualizace VMControl a vybrané nástroje správy podnikových služeb Tivoli.

Power si řídí spotřebu energie
Chytřejší systémy lépe využívají elektrickou energii, a to za účelem úspory nákladů a ochrany životního prostředí. IBM Systems Director Active Energy Manager™ využívá optimalizační funkce Intelligent Energy, například technologie POWER7 EnergyScale™, pro dynamické vyvažování spotřeby elektrické energie s maximálním výkonem.

Odkazy & Download:
Domovská stránka IBM
Domovská stránka IBM - Česká republika
Systémy IBM Power

První generace systémů vytvořená pro chytřejší planetu
Vybavte svou planetu chytřejšími systémy
Chcete se dozvědět vice o Power7? Připojte se k jednomu z níže uvedených konferencíGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
IPRELAY8R - IP RELÉ a teploměr s webovým rozhraním
Moduly IP RELÉ - IPRELAY8R obsahují osm releových výstupů s přepínacím kontaktem, webové rozhraní, integrovaný a externí teplotní senzor s pamětí na 10 záznamů a zobrazením naměřených hodnot v grafu.
Skladem od 1520 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007